Akumulator do Volkswagen Passat B3/B4

Jaki akumulator do Volkswagen Passat B3/B4? Poniżej znajdziesz listę wszystkich modeli uszeregowanych według rocznika, pojemności i rodzaju silnika. Zobacz ofertę producentów akumulatorów rozruchowych do Volkswagen Passat B3/B4 i zapoznaj się z aktualnymi cenami.

Volkswagen Passat B3

Volkswagen Passat trzeciej generacji oznaczany jest symbolem B3, jest to samochód klasy średniej, produkowany przez koncern Volkswagen AG. Zaprezentowany został w 1988 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Produkcja Passata B3 odbywała się w latach 1988-1993. W stosunku do swojego poprzednika Passata B2, nowa wersja charakteryzuje się bardziej aerodynamiczną sylwetką. W 1991 roku Passat B3 przeszedł kosmetyczny lifting. Do wyboru dostępne były wersje nadwoziowe sedan oraz kombi. W Volkswagenie Passacie B3 po raz pierwszy zamontowano silnik poprzecznie. Oprócz możliwości napędu na cztery koła (Syncro), dostępna była również wersja z pneumatycznym zawieszeniem (Nivomat). W ofercie Passata B3 dostępne były silniki benzynowe, zaczynając od pojemności 1600 cm3 o mocy 72 KM, a kończąc na motorze o pojemności 2800 cm3 osiągającego maksymalną moc 174 KM. Jednostki wysokoprężne dostępne były w trzech wersjach: 1.6 TD (80 KM), 1.9 (68 KM) oraz 1.9 TD (75 KM).

Volkswagen Passat B4

Volkswagen Passat B4 to czwarta generacja kultowego modelu samochodu klasy średniej. Passat B4 zaprezentowany został w 1993 roku, a produkcja trwała do 1997 roku. Jest to mocno zmodernizowana i poprawiona wersja swojego poprzednika (PassataB3). Zmieniono zarówno elementy znajdujące się wewnątrz samochodu, jak i poprawione zostało nadwozie. Zwiększono również nacisk na bezpieczeństwo użytkownika, poprzez wprowadzenie w pełni kontrolowanych stref zgniotu, zagłówków dla pasażerów, wydajniejszego układu hamulcowego, teleskopowej kolumny kierownicy oraz pirotechnicznych pasów bezpieczeństwa. W roku 1995 doszło do pierwszego face liftingu Passata B4, który głównie obejmował drobne zmiany stylistyczne. Przykładem jest zastosowanie przyciemnionych tylnich lamp. Wprowadzono również dodatkową jednostkę napędową o pojemności 1.6 l, osiągającą moc 101 KM. W 1996 roku doszło do kolejnej modernizacji Passata B4, który został wzbogacony o kolejny silnik wysokoprężny 1.9 TDI o mocy 110 KM.