Akumulatory do Suzuki

Suzuki

Suzuki

Suzuki Motor Corporation to Japoński producent samochodów osobowych, motocykli oraz silników spalinowych o różnym zastosowaniu. Suzuki należy do największej czwórki (Suzuki, Yamaha, Honda oraz Kawasaki) producentów motocykli na świecie. Przedsiębiorstwo Suzuki powstało w 1909 roku.

Historia

Na początku istnienia firma Suzuki odnosiła sukcesy w przemyśle jedwabniczym. Ze względu na duże ambicje założyciela Michio Suzuki, postanowił on działać w różnych branżach przemysłowych. W 1939 roku powstały pierwsze projekty małego samochodu. W 1955 roku powstaje pierwszy masowo produkowany samochód o nazwie Suzulight. Na początku lat siedemdziesiątych powstaje klasyk, jakim jest Suzuki Jimny. Jest to mała terenówka o znakomitych właściwościach jezdnych. W 1981 roku Suzuki podpisuje umowę o współpracy z Isuzu Motors oraz General Motors. Po upływie dwóch lat, do sprzedaży trafia model Suzuki Swift. Swift to małe miejskie auto z silnikiem o pojemności 1000 cm3. Kolejnym autem wyprodukowanym przez markę Suzuki był terenowy model Vitara. Dzięki współpracy z General Motors powstaje model Suzuki Grand Vitara, który swoich odbiorców znajduje na całym świecie. W 2006 roku przy współpracy z koncernem Fiat powstaje SX4, samochód typu crossover.

Technologia

Już pierwsze Suzuki były napędzane czterocylindrowym silnikiem chłodzonym cieczą. Suzuki, słynące z innowacyjnych rozwiązań, wprowadziło w modelu Suzulight niezależne zawieszenie każdego z kół, przy napędzie na przednią oś. Innowacją wprowadzoną przez Suzuki jest moduł w samochodach hybrydowych, zastępujący standardowy rozrusznik oraz alternator. Moduł ten ma na celu odzyskiwanie energii podczas hamowania i uwalania jej podczas przyspieszania. Litowo-jonowy akumulator do Suzuki ma zapewnić mniejsze spalanie oraz dłuższą żywotność silnika.

Flagowe modele

Najbardziej popularnymi samochodami Suzuki są następujące modele:

  • Suzuki Swift - to mały hatchback należący do grupy samochodów miejskich. Pierwszy model wyprodukowano w 1983 roku.
  • Suzuki S4X - to auto z popularnej obecnie grupy aut typu crossover. Standardowo wyposażone w system Start-Stop, który ma za zadanie ograniczyć spalanie oraz emisję CO2 do atmosfery. Akumulator do Suzuki S4X musi gwarantować odpowiednie parametry w celu prawidłowego funkcjonowania wszystkich podzespołów elektronicznych.
  • Suzuki Grand Vitara - samochód sportowo użytkowy, produkowany od 1998 roku jako następca Suzuki Vitary. Model ten cieszy się dużą popularnością ze względu na połączenie dobrych właściwości jezdnych i ciekawej stylistyki.