Akumulatory Unibat

Unibat

Marka Unibat jest częścią koncernu Samauto S.R.L., której początki produkcji sięgają lat 80-tych. Ze względu na dużą modę na skutery i motocykle, we Włoszech w roku 1994 firma postanowiła rozszerzyć swoją działalność o produkcję akumulatorów do jednośladów. W krótkim czasie marka Unibat stała się rozpoznawalna i stała się synonimem niskiej ceny do wysokiej jakości. Akumulatory firmy Unibat montowane są jako pierwsze wyposażenie w pojazdach marek takich jak: Ducati, Benelli, Bimota, Husqvarna, Beta, HM Bikes, Malaguti oraz Moto Morini.

Oferowane produkty

Akumulator Unibat 55AH 12V
Akumulator Unibat 55AH 12V

Firma Unibat ma w swojej ofercie ponad 100 różnych modeli akumulatorów, co pozwala zaspokoić większość rynku (także w Polsce), jeśli chodzi o jednoślady, skutery wodne oraz quady. Według testów i opinii użytkowników, Unibat to jedna z najczęściej wybieranych marek akumulatorów do motocykli i skuterów.

Importer

W 2007 roku jedynym importerem akumulatorów Unibat została firma Autokompleks. Dzięki ciągłemu rozwoju sieci dystrybucji, w praktycznie w każdej części Polski możemy zakupić wybrany akumulator firmy Unibat.

Rodzaje akumulatorów Unibat

Pierwszym i głównym podziałem jest napięcie, jakie występuje w akumulatorze:

  • 6V – to modele akumulatorów wykonane w technologii kwasowo-ołowiowej, przeznaczone głównie do pojazdów starszego typu.
  • 12V – te możemy podzielić na dwa typy:
    • standardowe kwasowo-ołowiowe,
    • bezobsługowe wykonane w technologii AGM (Absorbed Glass Matt), które zamiast standardowych separatorów zbudowane są z mat szklanych.

Maty szklane całkowicie wchłaniają elektrolit zawarty w akumulatorze.