Akumulatory do Chrysler

Chrysler

Chrysler

Z początkiem roku 2014 marka Chrysler zostaje w całości przejęta przez koncern FIATA. W wyniku połączenia obu przedsiębiorstw powstał koncern Fiat Chrysler Automobiles. Firma została zarejestrowana w Holandii, aczkolwiek siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii, głównie ze względu na korzystniejsze warunki podatkowe.

Historia

Młody maszynista Walter Percy Chrysler w 1912 roku po raz pierwszy podjął pracę w przemyśle motoryzacyjnym. Przełomowym rokiem okazał się rok 1921, kiedy to dzięki współpracy z Maxwell Motor Company powstał pierwszy samochód osobowy marki Chrysler. Bardzo szybko po rozpoczęciu produkcji aut, Chrysler stał się jedną z bardziej liczących się firm na rynku samochodów w USA. W 1987 roku Chrysler wykupuje firmę AMC właściciela marki Jeep. W 1998 roku Chrysler Corporation łączy się ze spółką Daimler-Benz AG tworząc DaimlerChrysler AG.

Technologia

Chrysler bardzo przyczynił się do rozwoju rynku motoryzacyjnego poprzez wprowadzenie do masowej produkcji aut z napędem na wszystkie 4 koła, wydajne stosowane do dziś hamulce hydrauliczne oraz gumowe mocowania silnika, mające na celu redukcję drgań przenoszonych z jednostki napędowej na karoserię. Ze względu na rozbudowane wyposażenie, zastosowano dużej pojemności akumulatory do chryslera.

Flagowe modele

Najbardziej znane i rozpoznawane modele Chryslera to przedstawiciele różnych grup samochodów osobowych. Dodge Viper to super sportowe dwuosobowe auto o bardzo dużej mocy, z silnikiem zamontowanym z tyłu, wyprodukowane przez koncern Chrysler’a. Jest to wyróżniający się pojazd na tle innych aut poruszających się po drogach. Produkowany był w latach 1992-2010, a w 2013 roku wyprodukowana została 3-cia generacja Vipera. W tym samym czasie producent oświadczył powstanie limitowanej serii ST. Kolejnym autem wyróżniającym się na ulicach, wyprodukowanym przez markę Chrysler, jest model PT Cruiser. Jest to model, którego z wyglądu nie da się pomylić z żadnym innym. Ze względu na swoją innowacyjną stylizację, nawet takie podzespoły jak akumulator do samochodu chrysler został przeniesiony w inne miejsce w modelu PT Criuser. Innym dobrze sprzedającym się modelem Chryslera na rynku europejskim był model 300C. Ogromna limuzyna, ze względu na duży komfort użytkowania i bogate wyposażenie, cieszy się dużym zainteresowaniem pomimo dużej ceny zakupu.