Akumulatory do Land Rover

Land Rover

Land Rover

Land Rover to brytyjskie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe, powstałe w 1948 roku. Początkowo produkowane auta były pod marką Rover, następnie utworzono własną markę.

Historia

W 1957 roku pierwszy raz w autach produkowanych przez firmę Land Rover zastosowano silnik diesla. W 1970 roku pojawia się jeden z kultowych modeli - Range Rover. Marka ta jest synonimem luksusowych aut terenowych. W połowie lat 90-tych większościowy pakiet udziałów wykupuje niemiecka firma BMW. Pod rządami BMW do produkcji zostaje wdrożony model Freelander, który osiąga sukces w swojej klasie, konkurując jednocześnie z takimi klasykami jak Toyota RAV-4 czy Honda CR-V. Land Rover dopiero od 1989 roku produkuje samochody pod własną marką, początkowo auta produkowane były pod nazwą Rover. W 2000 roku Land Rovera od BMW kupuje amerykański Ford. W 2007 roku Ford wyraził chęć sprzedaży marek Land Rover oraz Jaguar. W 2008 roku podpisano umowę sprzedaży z indyjskim koncernem samochodowym Tata Motors. Akumulatory do Land Rovera dostarcza amerykański Holding Exide Technologies w połączeniu z marką Centra.

Technologia

Doskonałe właściwości jezdne Land Roverów w ciężkim terenie, pozwoliły na wykorzystanie aut tej marki do operacji militarnych w Wielkiej Brytanii. Ze względu na krótko rozstawione osie w modelu Defender, możliwy jest podjazd pod wzniesienia o bardzo dużym stopniu nachylenia. Dzięki stosowaniu stopów aluminium i magnezu, karoserie Land Roverów były znacznie bardziej odporne na korozję od pozostałych aut proponowanych przez konkurencję. Jest to jeden z czynników, który sprawia, że Land Rovery uważane są za długowieczne.

Aktualnie produkowane

Land Rover w swojej ofercie ma aktualnie dwa modele do wyboru:

  • Land Rover Discovery jest to samochód terenowy typu SUV, który został w prowadzony do produkcji w 1989 roku jako pierwsza generacja. Od 2017 roku produkowana jest piąta generacja pojazdu. Ze względu na dużą ilość systemów elektronicznych, akumulator do Land Rovera Discovery musi być odpowiedniej mocy, aby zapewnić ciągłość dostarczania energii elektrycznej. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastąpienie standardowego kluczyka specjalną bransoletką, umiejscowioną w podłokietniku kierowcy.
  • Land Rover Discovery Sport to samochód sportowo-użytkowy, oferowany przez Land Rovera od 2014 roku. Model ten charakteryzuje się sportowym uosobieniem oraz standardowo bogatym wyposażeniem takim jak poduszka powietrzna chroniąca pieszych, bądź niezależny system hamowania awaryjnego.