Akumulatory do MINI

Mini

Mini

Brytyjska marka samochodów, należąca do BMW. Od 2001 roku auta wzorowane są na klasycznym MINI. Poprzez stylistykę oraz właściwości jezdne nawiązują do pierwowzoru, jednakże dzięki bogatemu wyposażeniu oraz wyższej cenie, Mini przeznaczone są dla bogatszej grupy klientów. Od 2006 roku produkowane jest Mini drugiej generacji, które już znacznie odbiega od poprzednich modeli i jest całkowicie opracowane przez koncern BMW. Mini drugiej generacji korzysta z takich udoskonaleń jak wskaźnik zmiany biegów czy system Start-Stop. Akumulator do Mini wyposażonego w system Start-Stop, musi być wykonany w technologii AGM.

Historia

Mini początkowo należało do British Motor Corporation. Były to małe auta osobowe sprzedawane pod nazwą Austin 7 lub Mini Morris. W wyniku problemów finansowych, Mini przejęte zostało przez BMW. Produkowane przez niemiecki koncern Mini pierwszej generacji nawiązywało do brytyjskiego modelu, sprzedawanego w latach 1959-2000. Mini produkowane przez BMW pierwotnie występowało jedynie w wersji nadwoziowej hatchback, lecz w 2005 roku wprowadzono model cabrio. W 2006 roku dzięki współpracy z koncernem PSA, wprowadzono nowe odświeżone Mini. Poprawiono rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, w porównaniu z pierwszą generacją.

Oferowane modele

Nazwa Mini uzależniona jest od wersji nadwoziowej. Dzielą się na Mini One lub Mini Cooper - nazwa w tym przypadku uzależniona jest jeszcze od mocy silnika. Jest to 3-drzwiowy hatchback, produkowany od 2001 roku. Stylistyką nawiązuje do Austina Mini. Ze względu na swoje bogate wyposażenie, akumulator do samochodu Mini Cooper musiał być odpowiedni, w celu zapewnienia ciągłości w dostarczaniu energii elektrycznej.

Jedynym rywalem Mini był VW New Beetle.

  • Mini Cabrio - jak sama nazwa wskazuje, jest to wersja nadwoziowa typu Cabrio, produkowana od 2005 roku.
  • Mini Clubman - to wersja kombi, która weszła do sprzedaży w 2007 roku.
  • Mini Countryman - to wersja z napędem na cztery koła, produkowana w Austrii od 2010 roku.
  • Mini Paceman - to crossover bazujący na modelu Countryman, model Peaceman jest 3-drzwiowy.
  • Mini Coupe - jest najnowszym rozwiązaniem z rodziny Mini, posiada wbudowane tylko 2 fotele. Jest to jedyny model, któremu po przekroczeniu prędkości 80km/h automatycznie wysuwa się spoiler poprawiający aerodynamikę.