Akumulatory do BMW

BMW

BMW

Marka BMW to jedna z najpopularniejszych i najlepszych producentów samochodów osobowych. Swoją siedzibę ma w Bawarii na terytorium Niemiec. Koncern BMW jest właścicielem takich marek jak Rolls-Royce, Mini, Rover, Land Rover, Bentley. Oprócz samochodów osobowych pod logiem BMW, produkowane są również motocykle, skutery oraz silniki.

Historia

Według historii, założycielami marki BMW są panowie Gustav Otto oraz Karl Rappa. Rok założenia firmy to 1916 rok, jednakże na początku swojej kariery oboje założycieli zajmowali się działalnością w dziedzinie lotnictwa. Logo BMW jest stylizowane na krąg śmigła w kolorach Bawarii, od samego początku istnienia firmy, aż do dzisiejszego dnia. Od założenia do dzisiejszych czasów, firma przechodziła kilka wzlotów i upadków. W czasach II wojny światowej BMW projektowało silniki lotnicze chłodzone powietrzem.

Nowe technologie

BMW w 2013 roku zaprezentowało pierwsze auto o napędzie elektrycznym, gdzie jedynym źródłem zasilania był zamontowany specjalny akumulator do BMW. Marka ma w swojej ofercie:

 • BMW i3 - auto z napędem elektrycznym, według niektórych źródeł, najchętniej kupowane w swojej kategorii. Ze względu na zaprojektowany akumulator do samochodu BMW i3, auto jest w stanie pokonać od 130 do 160 km bez ładowania.
 • BMW i5 - jest to pierwsze hybrydowe rozwiązanie zaprezentowane przez BMW. Dzięki rozłożeniu ciężaru 50/50 oraz opływowym kształtom, samochód ten jest super sportowy nie tylko pod względem wizerunkowym. Silnik spalinowy wraz z elektrycznym, sumarycznie osiąga 362 KM.

Motocykle

Firma BMW jest potentatem nie tylko w produkcji samochodów osobowych, ale również w motocyklach, których roczna produkcja przekracza 100 tysięcy egzemplarzy. Od 1967 roku wszystkie motocykle BMW produkowane są w fabryce w Berlinie. W 2007 roku BMW przejęło prawa do marki Husqvarna - największego producenta motocykli terenowych.

Motocykle BMW można podzielić na serie:

 • BMW serii K - sportowe motocykle z rzędowymi silnikami 3,4 lub 6-cio cylindrowymi
 • BMW serii R - wyposażone w silniki typu bokser
 • BMW seria F oraz - mniejsze motocykle 1 lub 2 cylindrowe

Samochody osobowe

BMW w swojej historii wyprodukowało kilkadziesiąt modeli aut, najchętniej kupowanymi modelami były te z serii 3 i serii 5. Wiele aut wyprodukowanych przez BMW nawet kilkadziesiąt lat temu nadal są w eksploatacji. Obecnie BMW produkuje 17 modeli samochodów osobowych:

 • auta miejskie z BMW serii 1 oraz BMW serii 2,
 • auta kompaktowe BMW serii 3,
 • BMW serii 5 oraz BMW serii 7 - limuzyny przeznaczone dla osób wymagających,
 • BMW serii 4 oraz serii 6 - sportowe uosobienia często występujące w wersjach nadwoziowych coupe lub kabriolet,
 • BMW serii X (np. X3 lub X5) to grupa aut z kategorii SUV,
 • BMW serii M to super sportowe wersje BMW wzorowane na standardowych seriach.