Akumulator do BMW Seria 5

Jaki akumulator do BMW Seria 5? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do BMW Seria 5 od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

BMW Seria 5

BMW serii 5 to samochód osobowy klasy średniej-wyższej (segment E), produkowany od 1972 roku. BMW 5 wprowadzone zostało na rynek jako następca modelu E115, produkowanego w latach 1962-1977. Samochody BMW z serii 5 to luksusowo-sportowe samochody klasy premium, łączące w sobie wysoki komfort jazdy oraz wysoką dynamikę, w szczególności w modelach z serii BMW M5.

BMW 5 to jeden z najchętniej wybieranych samochodów z segmentu E, wyprodukowany w ponad ośmiu milionach egzemplarzy. Na giełdzie samochodów używanych, do najchętniej wybieranych modeli zaliczyć można E34, E39 oraz E60/E61. BMW 5 dostępne jest w wersji nadwozia 4-drzwiowej sedan i 5-drzwiowej kombi. Od 2017 roku produkowana jest siódma generacja BMW 5, oznaczona symbolem G30. Model ten posiada najmniejszy współczynnik oporu aerodynamicznego w klasie seryjnie produkowanych limuzyn, osiągając wynik 0,22. Model ten dostępny jest również z napędem hybrydowym, oferującym spalanie na bardzo niskim poziomie.