Akumulatory do Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen to niemiecka marka produkująca samochody osobowe oraz dostawcze, należy do koncernu Volkswagen AG. Do grupy Volkswagena należą między innymi takie marki samochodów jak: Audi, Lamborghini, Skoda, Porsche, Scania, Seat, Bentley, Man.

Historia

Firma powstała w 1937 i była spełnieniem tego, czego w danym czasie wymagał rynek motoryzacyjny od producentów samochodów osobowych. Produkcja kultowego Garbusa zaczęła się w 1945 roku. Garbus spełnił założenia o samochodzie idealnym, który miał pomieścić pięcioosobową rodzinę, rozpędzić się do 100 km/h, a przede wszystkim być tani. Kolejnym modelem, który wszedł do produkcji był Volkswagen Transporter. W 1973 roku pojawił się pierwszy Volkswagen Passat, kolejny ukazał się Golf, który został następcą Garbusa. Trzy lata po wdrożeniu Passata pojawia się mniejsza odmiana Golfa, VW Polo. W 1997 roku powstał pomysł na odnowienie produkcji Garbusa w nowej wersji o nazwie New Beetle. Volkswagen New Beetle w Stanach Zjednoczonych stał się prawdziwym hitem, jednak gorszą sprzedażą cieszył się w Europie. Volkswagen Group aktualnie należy do trójki światowych potentatów na rynku motoryzacyjnym, wraz z marką Toyota oraz General Motors. W Europie Volkswagen AG jest zdecydowanym liderem na rynku samochodów osobowych.

Volkswagen w Polsce

Volkswagen w Polsce posiada fabryki w Poznaniu, Wrześni oraz Polkowicach.

W Polkowicach znajduje się firma Volkswagen Motor Polska, gdzie produkuje się silniki wyposażone w pompowtryskiwacze do samochodów marek: Audi, Seat, Skoda, Volkswagen.

We Wrześni, leżącej na terenie Wielkopolski, produkowany jest VW Crafter. Poznańska fabryka produkuje VW Transportery i Caddy. Akumulator do samochodu Volkswagen na pierwsze wyposażenie dostarczany jest z Poznańskiej fabryki Centra, należącej do amerykańskiego holdingu Exide Technologies SA. System Start-Stop jest fabrycznym wyposażeniem prawie każdego samochodu opuszczającego fabrykę Volkswagena. Akumulator do Volkswagena z systemem Start-Stop jest ważnym elementem całego układu i według zaleceń producenta powinien być wykonany w technologii AGM.

Najważniejsze modele

Marka Volkswagen ma bardzo szeroką gamę samochodów w swojej ofercie, a najbardziej popularnymi modelami są:

  • Volkswagen Polo - to auto osobowe klasy miejskiej, produkowane od 1975 roku,
  • Volkswagen Golf - to jeden z najbardziej popularnych samochodów marki, zaliczany jest do klasy kompakt,
  • Volkswagen Passat - jest kultowym autem należącym do klasy średniej, łączący w sobie elegancję z wygodą,
  • Volkswagen Amarok - to samochód osobowy typu Pick-up, produkowany seryjnie od 2009,
  • Volkswagen Touran - jest minivanem produkowanym przez koncern Volkswagen AG od 2003 roku,
  • Volkswagen Jetta - to auto należące do klasy kompaktowej, pod względem gabarytu klasyfikuje się pomiędzy Golfem a Passatem,
  • Volkswagen Caddy - jest samochodem dostawczo-osobowym, produkowanym od 2003 roku,
  • Volkswagen Touareg - to samochód sportowo-użytkowy klasy średniej wyższej.