Akumulatory do Volkswagen Bora

Jaki akumulator do Volkswagen Bora? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Bora od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Bora

Volkswagen Bora to samochód osobowy klasy średniej, należący do segmentu C, produkowany w latach 1998-2005. Wbrew pozorom Bora to nie kolejny flagowy model VW, a jedynie wyróżniony odrębną nazwą VW Jetta IV generacji. Samochód ten sprzedawany był pod nazwą Bora tylko i wyłącznie na terenie Europy. W Stanach Zjednoczonych kontynuowano nazewnictwo zgodnie z wcześniejszymi odsłonami modelu.

Konstrukcja VW Bora bazuje na płycie podłogowej stosowanej m.in. w VW Golfie IV, Skodzie Octavii I oraz Seacie Toledo II. Volkswagen Bora jest połączeniem Golfa i Passata, oferując na tamte czasy lepsze wyposażenie i osiągi, niż każdy z modeli osobno. Bora produkowana była w wersji 4-drzwiowej Sedan i 5-drzwiowej Kombi. Pod maską Bory znaleźć można było zarówno silniki benzynowe, jak i diesel. Najmocniejsza odsłona Bory wyposażona była w silnik benzynowy VR6, o pojemności 2.8 litra, osiągający moc rzędu 204 KM. W przypadku silników diesla do wyboru były silniki 1.9 SDI oraz 1.9 TDI, oferujące moc od 68 do 150 KM. Podobnie jak Golf i Passat, Bora poddawana jest często tuningowi poprawiającemu zarówno stylistykę auta, jak i jego osiągi.