Akumulatory do Volkswagen Lupo

Jaki akumulator do Volkswagen Lupo? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Lupo od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Lupo

Volkswagen Lupo to najmniejszy samochód osobowy, produkowany seryjnie przez VW w latach 1998-2005. Samochód zaliczany jest do segmentu A (małych aut miejskich). W 1999 roku zaprezentowano nowy model Lupo 3L, pod maską którego znaleźć można było trzycylindrowy silnik wysokoprężny TDI. Pojemność jednostki wynosiła 1.2, a moc jaką dysponowało auto oszacowano na 61 KM. Silnik w VW Lupo 3L wyposażony był dodatkowo w pompowtryskiwacze i turbosprężarkę. Jednostka ta zużywała zaledwie 3 litry paliwa na każde przejechane 100 km. Wynik ten udało się osiągnąć poprzez zmniejszenie masy pojazdu.

Karoseria wykonana została z aluminium i magnezu, w połączeniu z różnego rodzaju tworzywami sztucznymi. Nowe Lupo 3L wyposażone było w półautomatyczną skrzynię biegów. Samochód doskonale sprawdzał się w warunkach miejskich. Volkswagen Lupo 3L w standardzie oferował system Stop&Go, gaszący silnik po wciśnięciu pedału hamulca przez 5 sekund. Silnik po zdjęciu nogi z hamulca automatycznie się uruchamiał.

Do największych zalet Lupo zdecydowanie należy zaliczyć niskie spalanie. Samochód cechowała wysoka oszczędność podczas jazdy. Niestety, za tę oszczędność należało sporo zapłacić. Wysoka cena zakupu skutecznie wyeliminowała Lupo z rynku. Lupo wyposażone było w silniki benzynowe o pojemności od 1.0 do 1.6 litra dla jednostek benzynowych oraz od 1.2 do 1.7 dla silników diesla. Dla bardziej wymagających dedykowane było Lupo GTI wyposażone w silnik o mocy 125 KM.