Akumulatory do Volkswagen Phaeton

Jaki akumulator do Volkswagen Phaeton? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Phaeton od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Phaeton

Volkswagen Phaeton to limuzyna klasy F produkowana w latach 2002-2016. Nazwa dla modelu Phaeton inspirowana była mitologią grecką, a dokładniej imieniem syna Boga słońca - Heliosa. Volkswagen Phaeton od początku produkcji budził podziw na drogach, a wszystko to za sprawą eleganckiego, ociekającego luksusem nadwozia. Phaeton podczas premiery dostępny był w 3 wariantach silnika benzynowego (VR6, V8 i W12) oraz z jednym silnikiem diesla (V10). W 2005 Volkswagen Phaeton przeszedł modernizację wyposażenia i jednostek napędowych. Po 2005 roku dostępna była również wersja Long oraz napęd 4x4 w standardzie.

W 2007 miejsce miał face lifting poprawiający stylistykę nadwozia, dopasowując ją do obecnie panujących trendów. Volkswagen Phaeton produkowany od 2007 posiadał napęd na 4 koła, reflektory biksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów, odtwarzacz DVD, tempomat, Bluetooth, obsługę MP3 oraz system wykrywający zagrożenia mające miejsce przed pojazdem, z systemem awaryjnego hamowania. Rok później, czyli w 2008 roku Volkswagen Phaeton wyposażony był w tylną kamerę cofania, 8-calowy ekran dotykowy, asystenta zmiany pasa ruchu i tuner TV.

Trzecia odsłona stylistyczna Volkswagena Phaetona miała miejsce w 2010 roku. Zmianom uległo również wyposażenie samochodu. Pod podłokietnikiem zamontowana została lodówka, a reflektory wymieniono na nowe, wykonane w technologii LED. Volkswagen Phaeton po 2010 roku dostępny był w wersji z silnikiem benzynowym VR6, o pojemności 3.6 litra i mocy rzędu 276 KM. Po 2011 Volkswagen Phaeton dostępny był jednie na rynku Chińskim. Ze względu na wysokie koszty produkcji i niski popyt, w 2016 roku zaprzestano produkcji.