Akumulator do Volkswagen Amarok

Jaki akumulator do Volkswagen Amarok? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Amarok od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Amarok

Volkswagen Amarok to osobowo-dostawczy pick-up, produkowany od 2009 roku przez koncern VW AG. Początki modelu sięgają roku 2005, w którym to Volkswagen podjął pracę nad nowym autem dostawczym z segmentu pick-up. Grafiki koncepcyjne oraz pierwsze projekty Amaroka zaprezentowane zostały w 2007 roku, a rok później ogłoszono początek produkcji przewidziany na końcówkę 2009 roku. Nazwa wybrana dla modelu Volkswagen Amarok nawiązuje do arktycznego wilka, co zaczerpnięte została z języka Inuitów.

Dostawczo-osobowy pick-up Volkswagen Amarok, już od samego początku okazał się strzałem w dziesiątkę. Auto to wydawane jest w wersji z napędem na przednią oś lub z napędem 4×4. Szeroka gama nadwozia pozwala wybrać jeden z 4 typów kabin – Double Cab (podwójna kabina), Single Cab (pojedyncza kabina – produkowany od 2011 roku), w podwoziu do zabudowy i w wersji Spinoffs (5-7 osobowej). VW Amarok produkowany jest zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Najlepiej sprzedającą się wersją jest ta, wyposażona w silnik diesla o pojemności 2.0 TDI, oferujący moc rzędu 180 KM. Model ten produkowany jest od 2012 roku.

Ładowność naczepy wynosi 1.15 tony, a wraz z dołączoną przyczepą Amarok przewozić może ładunki o łącznej masie 3.2 tony. Volkswagen Amarok doczekał się również wielu niestandardowych odsłon – jako samochód kampingowy, wywrotka (Amarok Kipper) czy jako pojazd strażacki. W 2014 roku pick-up od Volkswagena przeszedł delikatny face lifting. Światło dzienne ujrzała nowa wersja, czyli Amarok Ultimate, wyróżniający się zmodyfikowanymi reflektorami przednimi, większą ilością chromowanych elementów oraz nowymi, 19-calowymi aluminiowymi felgami. Nowy Amarok wyposażony został również w asystenta parkowania i system kamer tylnych. Pozostałe dostępne wersje wyposażenia to Basic, Trendline, Highline, Dark Label i Canyon.