Akumulatory do Volkswagen Scirocco

Jaki akumulator do Volkswagen Scirocco? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Scirocco od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Scirocco

Volkswagen Scirocco to kompaktowy samochód osobowy, zaliczany do segmentu aut sportowych. Produkowany był od 1974 do 1992 roku. W 2008 roku wznowiona została produkcja modelu w całkowicie nowej odsłonie, jako Volkswagen Scirocco III. Z racji dużej przerwy czasowej oraz braku nawiązania do wcześniejszych odsłon serii przyjmuje się, że produkowane od 2008 roku Scirocco jest pierwszym przedstawicielem swojej serii. Oznaczenie Scirocco wzorowane jest na nazwie wiatru śródziemnomorskiego - Scirocco.

Obecnie spotykany na ulicach Volkswagen Scirocco cechuje się agresywną i dynamiczną stylistyką nadwozia. Specjalnie na potrzeby tego modelu, zaprojekowane zostały nowe klosze lamp. W 2009 roku odbyła się premiera mocniejszej wersji - Volkswagen Scirocco R. Oprócz zmian wizualnych (nowy przedni zderzak, światłą w technologii LED, dwie rury wydechowe, spoiler tylny oraz nowa atrapa chłodnicy), samochód otrzymał nowy silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra i mocy 265 KM. W 2014 Volkswagen Scirocco przeszedł face lifting poprawiający światła, osłonę chłodnicy i pokrywę bagażnika, dając dodatkowo możliwość wyboru spośród wielu aluminiowych felg. Produkowane po 2014 roku Scirocco dostępne jest również w wersji z silnikiem Start&Stop, z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania.

W 2015 na rynku pojawiła się nowa, usportowiona wersja - Volkswagen Scirocco GTS. Ze względu na niski popyt, ostatnie egzemplarze Scirocco opuściły fabrykę w 2017 roku. Na chwilę obecną nie ma planów ani na wznowienie produkcji, ani na następcę serii.