Akumulatory do Volkswagen LT

Jaki akumulator do Volkswagen LT? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen LT od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen LT

Volkswagen LT to seria samochód dostawczych i lekkich ciężarówek, produkowana w latach 1975-2006. Masa dopuszczalna ciężarówek nie przekraczała 5,5 tony. Nazwa LT to skrót od Lasten Transporter, co w wolnym tłumaczeniu oznacza samochód do przewożenia ciężarów. Volkswagen LT zyskał na popularności dzięki mnogości dostępnych wariantów nadwozia. Volkswagen LT I generacji dostępny był w wersji skrzyniowej z podwójną kabiną, skrzyniowej z pojedynczą kabiną, podwoziem do zabudowy oraz wersji wojskowej 4x4.

Volkswagen LT dostępny był w trzech wersjach rozstawu osi, w kombinacji z dwiema wysokościami dachu, osiągającymi jedną z trzech klas ładowności. W 1986 roku Volkswagen LT I poddany został faceliftingowi. W 1996 roku na ryku pojawiła się II generacja Volkswagena LT. Model ten wydany został w dodatkowych wersjach nadwozia - LT kombi oraz furgon. W 2006 roku Volkswagen LT został wycofany z produkcji na rzecz nowego modelu. Następcą modelu LT jest VW Crafter.