Akumulator do Volkswagen Polo

Jaki akumulator do Volkswagen Polo? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Polo od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo to mały samochód osobowy produkowany przez VW od 1975 roku, aż do chwili obecnej. Auto zaliczane jest do segmentu B, czyli niewielkich samochodów miejskich. Od początku produkcji fabryki opuściło aż sześć generacji VW Polo i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach doczekamy się również kolejnej odsłony serii - Volkswagen Polo VII. Ilość sprzedanych łącznie egzemplarzy szacuje się na ok. 14 mln sztuk. Wynik ten nie powinien wywołać wielkiego zdziwienia, bowiem VW Polo już od I generacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników mniejszych aut.

Volkswagen Polo pierwszej i drugiej generacji dostępne były tylko i wyłącznie w nadwoziu 3-drzwiowym, z manualną skrzynią biegów. Przełomowym modelem okazało się Polo 3-ciej generacji, wytyczające nowe standardy aut miejskich. Wyposażone w 5-drzwiowe nadwozie VW Polo III, dawało znacznie większy komfort pasażerom zasiadającym na tylnej kanapie. Wersja po liftingu dostępna była również w konfiguracji z automatyczną skrzynią biegów. Od tego czasu każdy następny model dostępny był również w wersji 5-drzwiowej.

VW Polo dostępne było w wersji nadwozia: hatchback, sedan, coupe a nawet kombi. Najbardziej do gustu przypada jednak wersja hatchback, która po dziś dzień łączy w sobie elegancki wygląd, niskie spalanie oraz dobry (jak na tą klasę pojazdu) komfort jazdy. Dzięki swoim niewielkim wymiarom, Volkswagen Polo doskonale sprawdza się w miejskich warunkach. Dla bardziej wymagających powstały podrasowane (poddane fabrycznemu tuningowi) wersje jak GTI, Cross Polo i Highline R-Line.