Akumulatory do Volkswagen Golf

Jaki akumulator do Volkswagen Golf? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Golf od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Generacja: Volkswagen Golf III

Volkswagen Golf III

Volkswagen Golf trzeciej generacji to samochód należący do klasy kompaktowej, produkowany przez niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen AG. Produkcję rozpoczęto w 1991 roku, a zakończono 8 lat później. Golf III zyskał nowocześniejsze kształty, w stosunku do swojego poprzednika. Wprowadzono dodatkowe jednostki napędowe, a także rozbudowano i zmodernizowano wyposażenie. Dostępne były 3 wersje nadwoziowe: hatchback (3 oraz 5-drzwiowy), kombi, kabrio (produkowane w latach 1993-2002).

Volkswagen Golf trzeciej generacji był pierwszym modelem, w którym zastosowano niezawodną oraz pancerną jednostkę 1.9 TDI, cieszącą się dużą popularnością do dziś. W 1998 roku nastąpił lifting wersji kabrio, upodabniający auto do swojego następcy, czyli Golfa IV.

Generacja: Volkswagen Golf II

Volkswagen Golf II

Volskawgen Golf w drugiej odsłonie produkowany był w latach 1983-1992. Względem swojego poprzednika zmienił się rozstaw osi oraz długość samochodu, pozostając w segmencie samochodów kompaktowych. W roku 1985 zaprezentowana została sportowa wersja Golfa II o oznaczeniu GTI, charakteryzująca się silnikiem o pojemności 1.8 l, osiągając moc maksymalną 139 KM. Rok później opracowano napęd na wszystkie cztery koła. Pierwszy lifting nastąpił w latach 1987-1989. Zmianom uległy przednie boczne szyby, atrapa chłodnicy oraz zderzaki. Golf II tak samo jak swój poprzednik, stał się wielkim hitem na rynku samochodów osobowych, sprzedając się w ilości ponad 6 mln egzemplarzy. W sprzedaży dostępne były dwa rodzaje skrzyni biegów: automatyczna (3 stopniowa), manualna (4 lub 5-cio stopniowa).

Charakterystyczną wersją Golfa II była opcja Country. Napęd na 4 koła, zwiększony o 6 cm prześwit oraz dodatkowe elementy nadwozia, jak orurowanie czy specyficzne atrapy. Są to cechy wyróżniające Golfa Country spośród innych samochodów.

Generacja: Volkswagen Golf VI

Volkswagen Golf VI

Volkswagen Golf szóstej generacji to samochód osobowy, należący do klasy kompaktowej. Zaprezentowany został w Paryżu, w 2008 roku. Produkcja seryjna Golfa VI trwała w latach 2008-2013. Oferowane były wersje nadwoziowe: hatchback (3 lub 5-drzwiowy), kombi (5-drzwiowy), kabriolet (2-drzwiowy).

Auto zostało wprowadzone do sprzedaży szybciej niż zakładano, ze względu na niespełnianie oczekiwań klientów Volkswagena oraz jego zarządu. Golf VI jest tak naprawdę zmodernizowaną wersją swojego poprzednika (Golfa V). Wersja Plus oraz kombi została zaprezentowana rok po uruchomieniu seryjnej produkcji nadwozia hatchback. W 2010 roku zaprezentowano wersję sedan, jako Volkswagen Jetta oraz wersję kabrio. Golf szóstej generacji był pionierem marki we wprowadzeniu małolitrażowych silników benzynowych, wyposażonych w turbinę.

Generacja: Volkswagen Golf VII

Volkswagen Golf VII

Volkswagen Golf siódmej generacji to samochód kompaktowy, produkowany przez koncern Volkswagen AG. Pierwszy raz zaprezentowany został na Paris Motor Show w 2012 roku. Golfa VII zaczęto produkować w roku 2012. Płyta podłogowa najnowszej generacji Volkswagena Golfa jest wykorzystywana do produkcji Audi A3 III, Seata Leona III oraz Skody Octavii III. Nowy Golf w zestawieniu ze swoim poprzednikiem ma większy bagażnik i przestronniejsze wnętrze. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wprowadzony system multikolizyjny, który sam zatrzymuje pojazd w celu uniknięcia kolizji. Dostępne w sprzedaży są wersje nadwoziowe hatchback oraz kombi. Dodatkowym elementem konfiguracji pojazdu było dobranie odpowiedniej skrzyni biegów do własnych potrzeb, oferowane były skrzynie manulane (5 lub 6-stopniowe) oraz automatyczne (6 lub 7-stopniowe). W 2016 roku zaprezentowano liftingowaną wersję Golfa VII. Zmianie uległy takie elementy nadwozia jak chromowane listy, czy wloty powietrza, a reflektory wyposażono w nową technologię LED oraz dynamiczne kierunkowskazy. Wewnątrz zainstalowano wirtualny kokpit, zamiast klasycznych zegarów. Do standardowo bogatej wersji silników dodano silnik 1.5 TSI, osiągający moc 130 lub 150 KM. W 2013 roku Golf VII zdobył nagrodę Car of the year.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf to niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów wszechczasów. Ten kompaktowy samochód osobowy klasy średniej, zaliczany do segmentu C, produkowany jest od 1974 roku aż do chwili obecnej. Od początku produkcji na rynku ukazało się 7 generacji, a pod koniec 2018 roku przewidziana jest premiera kolejnej generacji, oznaczonej jako Golf VIII. Nazwa samochodu zaczerpnięta została z nazwy prądu morskiego znanego jako Golfstorm.

Premiera Volkswagena Golfa w 1974 roku zakończyła erę Garbusa. Oficjalnie wówczas uznano, że VW Golf wytyczać będzie nowe trendy w klasie tanich samochodów osobowych i tak też się stało. Praktycznie każda z odsłon Golfa dostępna była w wersji 3 i 5-drzwiowej, również w kombinacji z nadwoziem hatchback, kombi, kabriolet - również jako minivan Golf Plus i Golf Sportsvan. Dużą popularnością wśród kierowców cieszyły się również usportowione wersje jak Golf GTi, czy Golf R.

Do największych zalet Volkswagena Golfa można niewątpliwie zaliczyć cenę. Każda z kolejnych generacji, jak na swoje czasy, oferowała dobre wyposażenie wnętrza oraz wydajną jednostkę napędową. Golf dostępny był (i jest nadal) w wersji z silnikiem diesla oraz benzynowym. Na rynku można znaleźć również te, wyposażone w instalacje gazowe oraz Golfy z napędem hybrydowym. Mimo upływu lat, VW Golf w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością, zarówno w salonach, jak i na rynku aut używanych. Wytrzymała karoseria, dobre wyposażenie i niezawodne silniki sprawiają, że Volkswagen Golf jeszcze przed długie lata będzie gościł na Polskich drogach.