Akumulator do Volkswagen Golf

Jaki akumulator do Volkswagen Golf? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Golf od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf to niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów wszechczasów. Ten kompaktowy samochód osobowy klasy średniej, zaliczany do segmentu C, produkowany jest od 1974 roku aż do chwili obecnej. Od początku produkcji na rynku ukazało się 7 generacji, a pod koniec 2018 roku przewidziana jest premiera kolejnej generacji, oznaczonej jako Golf VIII. Nazwa samochodu zaczerpnięta została z nazwy prądu morskiego znanego jako Golfstorm.

Premiera Volkswagena Golfa w 1974 roku zakończyła erę Garbusa. Oficjalnie wówczas uznano, że VW Golf wytyczać będzie nowe trendy w klasie tanich samochodów osobowych i tak też się stało. Praktycznie każda z odsłon Golfa dostępna była w wersji 3 i 5-drzwiowej, również w kombinacji z nadwoziem hatchback, kombi, kabriolet - również jako minivan Golf Plus i Golf Sportsvan. Dużą popularnością wśród kierowców cieszyły się również usportowione wersje jak Golf GTi, czy Golf R.

Do największych zalet Volkswagena Golfa można niewątpliwie zaliczyć cenę. Każda z kolejnych generacji, jak na swoje czasy, oferowała dobre wyposażenie wnętrza oraz wydajną jednostkę napędową. Golf dostępny był (i jest nadal) w wersji z silnikiem diesla oraz benzynowym. Na rynku można znaleźć również te, wyposażone w instalacje gazowe oraz Golfy z napędem hybrydowym. Mimo upływu lat, VW Golf w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością, zarówno w salonach, jak i na rynku aut używanych. Wytrzymała karoseria, dobre wyposażenie i niezawodne silniki sprawiają, że Volkswagen Golf jeszcze przed długie lata będzie gościł na Polskich drogach.