Akumulator do Volkswagen Jetta

Jaki akumulator do Volkswagen Jetta? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Jetta od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Jetta

Volkswagen Jetta to samochód osobowy klasy średniej, zaliczany do segmentu C, produkowany od 1979 roku. VW Jetta wyprodukowany został w siedmiu generacjach - najnowszy model Jetta VII produkowany jest od 2018 roku. Przez pierwsze 6 generacji VW Jetta uważany był za wersję sedan VW Golfa. Sytuacja ta uległa zmianie, kiedy to na rynek trafił model Jetta VI, uznany za całkowicie samodzielny model. Na terenie Europy wcześniejsze generacje spotkać można było również pod nazwami Bora (Jetta IV) i Vento (Jetta III). Od początku produkcji model ten nabyło prawie 10 mln odbiorców.

VW Jetta to nic innego jak połączenie Golfa i Passata. Łączy w sobie dobre wyposażenie i przystępną cenę. Jak na kompaktowe auto, seria Jetta od zawsze oferowała szeroki wachlarz wersji jednostek napędowych, od silnika benzynowego 1.2 l, aż do silnika 2.0 diesla wyposażonego dodatkowo w turbinę. Najnowszy model dostępny jest również w wersji z silnikiem hybrydowym. Niska awaryjność oraz przystępne osiągi pozwalają utrzymać Jettę w czołówce najlepiej sprzedających się aut od Volkswagena. VW Jetta dostępna jest również w wersji sport, oznaczonej symbolem GLI, oferującej moc rzędu 200 KM.