Akumulator do Volkswagen Sharan

Jaki akumulator do Volkswagen Sharan? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Sharan od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan to siedmioosobowy van osobowy, produkowany od 1995 roku. Samochód zaliczany jest do segmentu pojazdów K/D. VW Sharan wydany został w dwóch generacjach. Pierwszy model z serii produkowany był w latach 1995-2010. W latach 2000 i 2004 pierwsza odsłona serii przeszła gruntowną modernizację wyposażenia i face lifting. Po 2010 roku do produkcji trafiła druga generacja, dostępna pod nazwą VW Sharan II. Stylistyka drugiej generacji stylizowana była na Passacie B7.

Nazwa Sharan zaczerpnięta została z języka perskiego i w wolnym tłumaczeniu znaczy „król”. Co prawda Sharan nie jest królem szos (nie rozwija zawrotnych prędkości, poza wersją Sharan 2.8 VR6 o mocy 204 KM i R4 2.0 TSI o mocy 220 KM), nie wygrywa również pod względem stylistyki nadwozia (jest to rodzinny van, gwarantujący duże bezpieczeństwo pasażerów podczas jazdy). Króluje on jednak pod względem funkcjonalności. VW Sharan, zarówno w I, jak i w II generacji, posiada możliwość rozszerzenia standardowych 5 miejsc siedzących do 7. Taka ilość miejsc sprawia, że jest to wygodne i całkiem ładne auto rodzinne, mieszczące zarówno duże zakupy, jak i bagaże na wspólny wyjazd wakacyjny. Volkswagen Sharan dostępny jest (i był) w dwóch wersjach silnikowych - diesel i benzyna.