Akumulatory do Volkswagen EOS

Jaki akumulator do Volkswagen EOS? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen EOS od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen EOS

Volkswagen EOS to osobowy samochód kompaktowy o nadwoziu coupe-cabrio, zaklasyfikowany do segmentu C. VW EOS produkowany był w latach 2005-2015. Pierwsze wzmianki o tym modelu pojawiły się już w roku 2004, kiedy to zaprezentowano na targach w Genewie koncepcyjną wersję o oznaczeniu VW Concept C. Niespełna rok później rozpoczęła się masowa produkcja EOS-a. Samochód powstał przy wykorzystaniu płyty podwozia i podzespołów, stosowanych w Audi A3 i Golfie V.

Charakterystycznym elementem samochodu, wyróżniającym go spośród innych aut produkowanych w tych latach, był w pełni składany, przeszklony dach. Całkowite złożenie dachu zajmowało zaledwie 25 sekund. Volkswagen Eos w 2010 roku poddany został face liftingowi. Po modernizacji samochód wyglądem przypominał Golfa VI generacji. Oprócz tego zmodyfikowane zostały takie elementy nadwozia jak atrapa chłodnicy, przedni i tylny zderzak, wloty powietrza, czy oprawy świateł przeciwmgielnych. Zmianom poddano również wnętrze pojazdu. Volkswagen EOS produkowany po 2010 roku, dostępny był również w wersji Exclusive, wyposażonej w system ABS, ESP, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, klimatyzację i nawigację satelitarną.

VW EOS zasilany był tymi samymi silnikami, które spotkać mogliśmy w Passatach czy Golfach. Samochód dostępny był w 7 wariantach silnika benzynowego i w jednym wariancie silnika wysokoprężnego (diesel). Benzynowe jednostki napędowe oferowały moc rzędu 122-260 KM (dla silnika 3.6 V6). VW EOS 2.0 TDI osiągał moc rzędu 140 KM. Produkcja VW EOS-a zakończyła się w 2015 roku. Na chwilę obecną nie ma planów na wydanie następcy modelu.