Akumulator do Volkswagen Passat

Jaki akumulator do Volkswagen Passat? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Passat od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat, to drugi najbardziej rozpoznawalny samochód wyprodukowany pod znakiem VW. Passat to samochód osobowy klasy średniej, zaliczany do segmentu D produkowany od 1973 roku. Na chwilę obecną fabryki opuściło aż osiem generacji Passata i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach możemy się spodziewać kolejnego modelu, oznaczonego jako Passat B9. Nazwa Passat zaczerpnięta została z nazwy wiatru morskiego, występującego w strefie międzyzwrotnikowej.

VW Passat to jedno z najchętniej kupowanych nowych oraz używanych aut w historii całej marki. Łącznie ok. 20 milionów salonowych Passatów znalazło swoich odbiorców na całym świecie. Samochód doskonale sprzedaje się również na rynku aut używanych, w szczególności w generacji B3, B4, B5 i B6. VW Passat dostępny był (i nadal jest) w wersji 3 i 5-drzwiowej, w nadwoziu typu sedan i kombi. Pod maskami Passatów montowana była szeroka gama silników diesla i benzynowych, oferujących różne osiągi i moc. Początkowo VW Passat wyposażony był jedynie w manualną skrzynię biegów oraz napęd na przednią oś. Obecnie najnowsze generacje Passata dostępne są zarówno ze skrzynią automatyczną, jak i manualną, w wersji z napędem na przednią lub napędem na 4 koła (4x4).

Dużą zaletą VW Passata była (i jest) nie tylko dobra cena, ale także ekonomiczne jednostki napędowe, pozwalające na ograniczenie spalania, dzięki czemu Passat uznany może być za tanie i ekonomiczne auto rodzinne. Volkswagen Passat dostępny jest w wersji Alltrack, R-Line, Sportline, R36. Najpopularniejsza jednostka napędowa w tym aucie, to niewątpliwie silnik diesla 1.9 TDI.