Akumulator do Volkswagen Corrado

Jaki akumulator do Volkswagen Corrado? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Volkswagen Corrado od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Volkswagen Corrado

Volkswagen Corrado to osobowy samochód sportowy, produkowany w latach 1988- 1995. Sportowe nadwozie coupe zaprojektowane zostało przez koncern Volkswagena, jednak produkcja auta leżała po stronie Karmann Coachworks. Podstawą do budowy tylnej części Volkswagena Corrado był sprawdzony Passat B3. Przód VW Corrado oparty był o konstrukcję znaną z Golfa i Jetty. Volkswagen Corrado wyprodukowany został zaledwie w 97500 egzemplarzach.

Volkswagen Corrado wydany został w kilku edycjach specjalnych – Storm, Campaign, Jet, Estoril i Exclusiv. W planach była również produkcja dodatkowych wersji nadwozia, jak Corrado Cabrio, Corrado pickup, czy Corrado Magnum. Finalnie żaden z tych modeli nie trafił do masowej produkcji.

Innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym w Volkswagenie Corrado był sportowy spoiler, wysuwany automatycznie przy prędkości 120 km/h. Oprócz tego w samochodzie dostępny był system ABS, elektrycznie sterowane lusterka, komputer pokładowy i aluminiowe felgi. Dodatkowo dokupić można było klimatyzację, tempomat, spryskiwacze reflektorów i poduszki powietrzne.

W 1991 roku Volkswagen Corrado poddany został faceliftingowi. W tym samym roku do produkcji trafiła wersja wyposażona w silnik 2.9 VR6. Była to najmocniejsza wersja silnikowa Volkswagena Corrado. Silnik benzynowy 2.9 VR9 oferował moc rzędu 190 KM i moment obrotowy na poziomie 245 Nm.