Akumulatory do Alfa Romeo

Alfa Romeo

Alfa Romeo

Alfa Romeo to włoski producent aut osobowych, należący do potentata na rynku samochodów osobowych marki FIAT. Aktualnie samochody markiAlfa Romeo produkowane są w zarówno na terenie Włoch, jak i poza granicami państwa, w którym powstała marka Alfa Romeo.

Historia

Początek historii marki Alfy Romeo zaczyna się już w 1906 roku. Firma została założona przez Alexandre Darracq o nazwie takiej, jaknazwisko właściciela. W 1910 roku okoliczni przedsiębiorcy wykupili zakład ze względu na problemy finansowe założyciela i nazwali go Alfa. W 1918 rokustanowisko głównego inżyniera objął Nicola Romeo i to od Jego nazwiska utworzono drugi człon nazwy. Od tej chwili pełna nazwa nie zmieniła się aż do dniadzisiejszego. W 1933 roku cała firma razem z marką została wykupiona przez państwową organizację IRI. W 1986 roku Alfa Romeo została wykupiona przez koncernFIAT, który zrezygnował z produkowania silników typu boxer, ze względu na wprowadzony plan oszczędnościowy.

Technologia

Najlepszym dowodem na dobór odpowiedniej technologii w samochodach marki Alfa Romeo powinien być fakt, iż od samego początku istnieniamarki bierze ona udział w wyścigach samochodowych. Przed przejęciem Alfy Romeo przez koncern FIAT, marka charakteryzowała się w produkcji silników w układzieboxer. Obecnie samochody Alfa Romeo na przestrzeni europejskiego rynku aut, wyróżniają się włoską stylistyką. Wiele nowoczesnych rozwiązań elektronicznychznajduje swoje zastosowanie w nowych Alfach. Wiąże się ze koniecznością dostarczenia odpowiedniej ilości energii elektrycznej, przez co akumulatory dosamochodów Alfa Romeo muszą być starannie dobrane. Jednym z dostawców akumulatorów, na pierwsze wyposażenie do aut marki Alfa Romeo, jest Centra w połączeniu zmarką Exide.

Produkowane modele

Aktualnie fabryki Alfy Romeo produkują 5 modeli przeznaczonych do sprzedaży:

  • Alfa Romeo 4C - to sportowe auto o niskiej masie własnej, ze względu na zastosowanie materiałów takich jak aluminium oraz włókno węglowe. Model ten zostałzaprezentowany w marcu 2011 roku w Genewie.
  • Alfa Romeo Giulietta - jest modelem produkowanym w największych ilościach w stosunku do innych ofert producenta. Jest to model kompaktowy, wykorzystującyjednak nowoczesne technologie takie jak system Start-Stop. Dzięki korzystaniu z nowych technologii akumulator do Alfy Romeo również musi być zaawansowany wswoim działaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest akumulator AGM.
  • Alfa Romeo Giulia - to auto klasy średniej o większej mocy od innych modeli Alfy. Wyróżniającą cechą tego modelu jest wykorzystanie tylniego napędu.Przedstawiony w 2015 roku model Alfy Romeo, charakteryzuje się mocą 510 KM przy najmocniejszej wersji silnikowej.
  • Alfa Romeo MiTo - to auto z przeznaczeniem na rynek miejski. Małe auto o niedużej pojemności charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, co czyni go bardzoekonomicznym środkiem transportu.
  • Alfa Romeo Stelvio - to grupa najbardziej popularnego aktualnie typu aut SUV. Bogato wyposażony Crossover został zaprezentowany w 2016 roku.