Akumulator do Alfa Romeo MiTo

Jaki akumulator do Alfa Romeo MiTo? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Alfa Romeo MiTo od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Alfa Romeo MiTo

Alfa Romeo MiTo to miejski samochód osobowy (segment B), produkowany w latach 2008-2018. Projektantem tego modelu był Juan Manuel Diaz. Alfa Romeo MiTo zbudowana została na płycie podłogowej, wykorzystywanej m.in. we Fiacie Punto Grande i Oplu Corsa D. Nazwa MiTo to połączenie nazw dwóch miejscowości, w których zaprojektowano samochód – wł. Milano oraz Torino (Mediolan i Turyn). Charakterystycznym elementem samochodu jest stylistyka nadwozia, nawiązująca do modelu 8C Competizione. Podobieństwo tych aut widać głównie w elementach takich jak maska, atrapa chłodnicy, przednim zderzaku czy reflektorach.

W 2013 roku Alfa Romeo MiTo poddana została face liftingowi, który skutkował zmianą atrapy chłodnicy. Po 2013 roku w ofercie marki poszerzona została paleta barw, w której dostępne było auto. Dodatkowo Alfę Romeo MiTo nabyć można było na 15-calowych alufelgach. Jak przystało na auto miejskie, Alfa Romeo MiTo oferowała niskie spalanie, szczególnie przy jednostce napędowej 0.9 TwinAir o mocy 85-105 KM. Dużą popularnością cieszyła się również wersja z fabryczną instalacją LPG – Alfa Romeo MiTO 1.4 Turbo 120 LPG o mocy 120 KM. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się również specjalne wersje wyposażenia – Quadrifoglio Verde oraz Veloce. W 2018 roku zakończono produkcję modelu MiTo bez planów na kontynuację serii.