Akumulatory do Audi

Audi

Audi

Audi to jedna z największych grup aut osobowych, aktualnie należąca do koncernu VAG (Volkswagen Auto Group). Swoją siedzibę marka Audi ma w niemieckim mieście Ingolstadt w Bawarii.

Historia

Historia marki sięga do roku 1899, w którym August Horch wraz z Carlem Benzem założyli w kolonii przedsiębiorstwo produkujące luksusowe auta osobowe o nazwie Horch. W 1910 roku z wykorzystaniem tłumaczenia z języka łacińskiego powstała nazwa Audi. Tego samego roku wyjechały pierwsze auta pod nową nazwą marki. Przełomowy okazał się rok 1964, gdzie Volkswagen AG wykupił 100% udziałów firmy wraz z wszelkimi prawami do logo - czterech pierścieni symbolizujących cztery marki: Audi, Horch, Wanderer oraz DKW.

Technologia

Jednym z większych osiągnięć technologicznych marki Audi było opracowanie systemu napędu na 4 koła zwanym Quatro. Aktualnie blisko 50% nowych Audi sprzedawanych jest z systemem Quatro. Audi to jeden z pionierów wdrażania silników TDI - jest to silnik diesla z bezpośrednim wtryskiem połączonym z turbodoładowaniem. Aktualnie jest to jeden z najlepiej sprzedających się silników na rynku. Obecnie większość modeli Audi wyposażonych jest w system Start-Stop, który ma za główne zadanie ograniczyć emisję spalin. Poprzez zastosowanie takiego rozwiązania, akumulatory do Audi muszą wytrzymywać określoną ilość dodatkowych cykli.

Prototypy

Audi intensywnie pracuje nad koncepcją samochodów hybrydowych i elektrycznych. Największym problemem przy użytkowaniu aut elektrycznych jest bateria. Znalezienie optymalnego rozwiązania dla akumulatora do samochodów Audi nie jest proste, ze względu na zachowanie odpowiedniej wagi do pojemności.

Modele

Aktualnie marka Audi ma w sprzedaży bardzo dużą gamę oferowanych samochodów osobowych, które możemy podzielić na serie:

  • Seria A - jest bardzo zróżnicowana pod względem gabarytowym, zaczynając od małego Audi A1, aż po ogromną limuzynę A8.
  • Seria RS - jest to usportowiona wersja odnośników aut z serii A.
  • Seria S - to sportowa odmiana Audi, gabarytem odnosi się do adekwatnych modeli z Serii A oraz RS.
  • Seria Q - reprezentuje Crossover’y Audi. Przedstawicielami są modele Q3, Q5, Q7.
  • Seria TT - zawiera w sobie auta, które odbiegają stylistycznie od reszty marki. Ich główną cechą charakterystyczną jest bardzo nisko zawieszone podwozie. Ze względu na nisko położony środek ciężkości oraz sportowe uosobienie, Audi TT jest uznawane za sportowe.
  • R8 - to super sportowy produkt od marki Audi, który pod maską oferuje moc rzędu 510 KM.