Akumulatory do Audi Q3

Jaki akumulator do Audi Q3? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Audi Q3 od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Audi Q3

Audi Q3 to kompaktowe auto osobowe typu crossover (segment C), produkowane od 2011 roku. Obecnie jest to najmniejszy crossover produkowany przez Audi w tym segmencie. Stylistyka Q3 nawiązuje do większego modelu, oznaczonego symbolem Q5. Podstawą do budowy auta była płyta podłogowa Volkswagen Group A5 (PQ35), używana w crossoverach marki VW. Wzorem do budowy Q3 był koncepcyjny Cross Coupé Quattro, zaprezentowany w 2007 roku na targach motoryzacyjnych w Szanghaju.

Audi Q3 dostępne jest z napędem na przednią oś lub napędem na cztery koła. Do wyboru nabywcy mają 6 biegową skrzynię manualną oraz 7 biegową skrzynię automatyczną w systemie S-Tronic. Pod maską Audi Q3 znaleźć może się benzynowy silnik 1.4 TFSI COD lub 2.0 TFSI oraz 2.5 TFSI (dostępny w sportowej wersji RS Q3). Moc jaką osiągają silniki benzynowe w Audi Q3 oferują moc rzędu 150-340 KM. W przypadku silników wysokoprężnych diesla nie ma zbyt dużego wyboru. Dostępny jest jedynie silnik 2.0 TDI o mocy od 140 do 184 KM.