Akumulatory do Audi A3

Jaki akumulator do Audi A3? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Audi A3 od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Audi A3

Audi A3 to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany bez przerwy od 1996 roku. Na chwilę obecną produkowana jest trzecia generacja tego auta. Audi A3 zaliczane jest do klasy średniej aut, klasyfikujących się w segmencie C. Model ten jest jednym z najlepiej sprzedających się aut w historii całej marki. Każda z wypuszczonych 3 generacji (8L, 8P i 8V), odebrana została przez społeczeństwo motoryzacyjne z dużym zainteresowaniem. Do osiągniętego sukcesu przyczyniła się duża liczba dostępnych wersji silnikowych, trwałość wykonania auta oraz bardzo dobre osiągi.

Model Audi A3 w każdej generacji zbudowany jest na płycie podłogowej VW Golfa. Każda generacja dostępna jest zarówno w wersji nadwozia 3D, jak i 5D. Wersja 5-drzwiowa dostępna jest również z nadwoziem typu kombi. Do najlepiej sprzedających się wersji silnikowych zaliczyć możemy niezawodną jednostkę wysokoprężną 1.9 TDI o mocy 90-130 KM. Sportowa wersja Audi A3 oznaczona jest symbolem S3.