Akumulatory do Audi Q5

Jaki akumulator do Audi Q5? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Audi Q5 od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Audi Q5

Audi Q5 to sportowo-użytkowy samochód osobowy typu SUV (segment D), produkowany od 2008 roku. Auto bardzo często zaliczane jest również do grupy aut terenowych, w szczególności jako crossover. Model Audi Q5 to technologiczny i stylistyczny bliźniak A4. W obu tych modelach znajdziemy praktycznie to samo wyposażenie. SUV powstał na podstawie płyty podłogowej MLB, wykorzystywanej m.in. w Audi A4 i A5. Co więcej, ta sama płyta została użyta podczas produkcji Porsche Macan. W 2012 roku Audi Q5 przeszło lekki face lifting, poprawiający stylistycznie głównie przednią część nadwozia oraz reflektory.

Audi Q5 dostępne jest również w wersji z silnikiem hybrydowym. W 2012 roku po premierze napędu hybrid quattro, był to pierwszy na świecie SUV o napędzie hybrydowym, wyposażony w baterię litowo-jonową. Pod maską Q5 znaleźć można silnik diesla o pojemności 2.0 i 3.0 oraz silnik benzynowy 2.0, 3.0 oraz 3.2 FSI. W 2017 roku na rynku pojawiła się druga generacja SUV-a klasy premium - Audi Q5 II.