Akumulator do Audi A8

Jaki akumulator do Audi A8? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Audi A8 od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Audi A8

Audi A8 to luksusowa limuzyna osobowa, produkowana od 1994 roku. Obecnie w produkcji znajduje się czwarta generacja pojazdu. Audi A8 to jeden z flagowych modeli marki, zaliczanych do segmentu F. Model A8 wyparł z rynku Audi V8. Był to również pierwszy w historii samochód osobowy typu limuzyna, zbudowany w całości z aluminium. Konstrukcja ta zaprojektowana została w 1997 roku, w ramach technologii Audi Space Frame.

Audi A8 stworzone zostało z myślą o wymagających kierowcach, oczekujących od samochodu czegoś więcej, niż tylko przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Od samego początku Audi kładło duży nacisk na wyposażenie i osiągi, co pozwoliło po latach stworzyć limuzynę idealną. Najnowszy model Audi A8 wyposażony jest w szereg systemów zapewniających dodatkowe bezpieczeństwo pasażerów, jak automatyczne zatrzymanie pojazdu przy wykryciu przeszkody, wykrywanie zagrożeń nocą, podnoszenie ramy bocznej w przypadku zbliżającego się zagrożenia od strony boku auta, czy szereg czujników, zapobiegających przypadkowemu zarysowaniu auta na parkingu czy trybie jazdy bez udziału kierowcy.

Audi A8 od początku serii napędzane było wysokopojemnościowymi jednostkami napędowymi. Z salonu wyjeżdżały nawet takie, pod maską których znajdowały się silniki o pojemności 6.0 i 6.3 litra. Sportowa wersja Audi A8 oznaczona została symbolem S8.