Akumulatory do Audi A6

Jaki akumulator do Audi A6? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Audi A6 od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Audi A6

Audi A6 to samochód osobowy klasy wyższej premium, produkowany od 1994 roku. Na chwilę obecną fabryki opuściły cztery generacje tego modelu. Audi A6 zaliczane jest do segmentu E, jako ekskluzywne auto dla osób bardziej zamożnych. Model A6 jest następcą Audi 100. Pierwotnie „aszóstka” była jedynie odświeżoną wersją Audi 100. Oprócz wymiany jednostki napędowej na silnik 2.5 TDI o mocy 140 KM, nie wprowadzono zbyt wielu zmian. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło, a z każdą kolejną generacją Audi A6 kojarzone było coraz bardziej jako sportowe auto luksusowe, dla osób ceniących sobie dobre osiągi i solidne wykończenie wnętrza.

Sportowe wersje Audi A6 oznaczone są symbolami S6 oraz RS6. Obecnie najmocniejsze jednostki napędowe to silniki benzynowe o pojemności 4.0 TFSI, o mocy od 420 do 560 KM. Taką moc udało się uzyskać dzięki zainstalowaniu sprężarki biturbo. Pomimo tak dużej mocy auto w raporcie spalania klasyfikuje się mniej więcej po środku. Jednak na spalanie Audi A6 przy takich osiągach można przymknąć oko. Najnowsza odsłona modelu dostępna jest w wersji z napędem hybrydowym, wyposażona w silnik benzynowy o mocy 211 KM oraz silnik elektryczny o mocy 54 KM. Audi przewiduje kontynuację modelu A6 w kolejnych generacjach.