Akumulatory do Catherham

Catherham

Caterham

Caterham Cars to Brytyjski producent samochodów sportowych o niskiej masie własnej. Siedziba firmy znajduje się w mieście Caterham w Wielkiej Brytanii. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1973 roku przez Grahama Nearna. Aktualnie produkowanym autem przez firmę jest Caterham 7, jako następca Lotusa Seven Series 3 wyprodukowanego w 1968 roku. Caterham od 1973 roku posiadał prawdo produkcji Lotusa. Ze względu na nacisk na niską masę własną pojazdów, każdy z elementów musiał mieć ściśle określoną wagę. Przykładem jest akumulator do samochodu Caterham, który przy zapewnieniu odpowiednich parametrów musiał mieć jak najmniejszą wagę.

Modele Caterhama

Caterham wyprodukował dwa modele:

  • Caterham 7 CSR - jest to supersportowy samochód wzorowany na Lotusie, z dwoma silnikami Ford Duratec. Dzięki niskim poborom prądu, akumulator do Caterhama nie musiał być dużej mocy co wiązało się z niską masą własną akumulatora. Osiągnięcie prędkości 100km/h zajmowało Caterhamowi 7 CSR mniej niż 4 sekundy.
  • Caterham R500 - to model przeznaczony typowo do jazdy po torze wyścigowym. Pomimo niskiej masy własnej, zastosowano tu dodatkowe redukcje wagi, poprzez użycie takich materiałów jak włókno węglowe. Caterham R500 osiąga 100km/h w zawrotnym czasie 2,9 sekundy.