Akumulatory do Seat

Seat

Seat

Seat to Hiszpański producent samochodów, który powstał w 1950 roku. Włoski koncern Fiat jest jednym z założycieli Seata. Pomimo małej ilości udziałów, Fiat znacznie przyczynił się do rozwoju hiszpańskiej marki, udostępniając licencję na pierwszego Seata - modelu 1400, wyprodukowanego w 1953 roku.

Historia

W 1980 roku Fiat odsprzedaje swoje udziały w Seacie Narodowemu Instytutowi Przemysłu. Dzięki temu posunięciu Seat staje się całkowicie hiszpańskim producentem samochodów. W połowie lat 80-tych pakiet większościowy wykupuje niemiecki koncern Volkswagena. Pierwsze auto, które zostało utworzone pod władzą niemieckiego koncernu był Seat Ibiza. Kolejnym wyprodukowanym modelem było duże rodzinne auto, czyli Seat Malaga. W 1990 roku Volkswagen staje się posiadaczem 99,9% udziałów marki Seat, wiąże się to również ze zmianą nazwy na SEAT S.A. W rodzinie Volkswagena, Seat staje się sportową marką. Pomimo takiego nastawienia produkowane są również modele o normalnym usposobieniu. Z biegiem czasu powstają takie modele jak Seat Toledo, Seat Cordoba oraz Seat Alhambra, który powstał przy współpracy z marką Ford. Rok 1999 to prezentacja kompaktowego Seata Leon. Jest to pierwszy model, w którym zainstalowano jednostkę napędową o mocy 180 KM oraz napęd na wszystkie cztery koła. Aktualnie prawie wszystkie modele Seata są dostępne w swoich sportowych odmianach typu FR oraz Cupra R. Jednym z dostawców akumulatorów do Seata jest Poznańska Centra, w połączeniu z amerykańskim holdingiem Exide Technologies SA.

Hybrydowy Seat

Seat podążając za trendami na rynku motoryzacyjnym, przedstawił hybrydową odmianę Seata Leona o nazwie Verde. Seat Verde wyposażony jest w 120-konny silnik spalinowy oraz silnik elektryczny o mocy 100 KM. Dzięki połączeniu obu jednostek napędowych, hybryda Seata jest w stanie pokonać 100 km spalając jedynie 1,6 l benzyny, generując przy tym jedynie 36h CO2. Korzystając jedynie z silnika elektrycznego, Seat Verde jest w stanie pokonać nawet 50km, później jednak konieczne jest doładowanie akumulatora z zewnątrz. Akumulator do samochodu Seat Verde w połączeniu z oszczędnym silnikiem benzynowym, pozwala na osiągnięcie zasięgu rzędu 810 km. Dodatkową innowacją jest możliwość kontroli stanu naładowania akumulatora za pomocą smartfona.

Obecnie produkowane

Seat obecnie produkuje następujące modele samochodów osobowych:

  • Seat Alhambra - samochód osobowy typu VAN produkowany przy współpracy z marką Ford,
  • Seat Ateca - to Crossover klasy kompaktowej produkowany od 2016 roku,
  • Seat Arona - to samochód osobowy typu Crossover klasy miejskiej produkowany od 2017 roku,
  • Seat Ibiza - auto osobowe zaliczające się do segmentu B, aktualnie produkowana jest piąta generacja Seata Ibizy,
  • Seat Leon - to samochód osobowy zaliczający się do klasy kompaktowej, produkowany od 1999 roku,
  • Seat Mii - jest małym miejskim autem z rodziny Seata, produkowane od 2011 roku,
  • Seat Toledo - samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany od 1991 roku, od 2012 roku jest bliźniaczą odmianą Skody Rapid.