Akumulatory do Renault

Renault

Renault

Renault to francuski producent samochodów, założony przez braci Marcela oraz Fernanda Louisów w 1899 roku. Marka Renault jest liderem w zakresie globalnej sprzedaży aut osobowych, natomiast drugie miejsce zajmuje w kategorii produkcji aut osobowych.

Historia

Pierwszym wyprodukowanym samochodem z logiem Renault był model 1CV. Bracia Louis postawili na sport motorowy, jako dobry kierunek promocji własnego przedsiębiorstwa. Podczas wyścigu jeden z braci ginie, lecz firma nie odstępuje od tego rodzaju promocji. W 1946 roku do produkcji wchodzi model 4CV. Ten dwulitrowy czterocylindrowiec był równym konkurentem dla VW Beetle. W 1972 roku odbyła się prezentacja nowego auta z grupy Renault, modelu 5. Małe miejskie auto cieszyło się dużą popularnością. Na początku lat 90-tych pojawia się Renault 9, a w 1894 ukazuje się limuzyna o oznaczeniu 25. Następnymi wprowadzanymi kolejno modelami, które również cieszyły się ogromną popularnością wśród kierowców były: Renault 19, Renault Clio, Renault Laguna, Renault Scenic, Renault Megane.

Koncern Renault

Do koncernu Renault należą następujące marki:

  • Renault - francuski koncern produkujący samochody osobowe,
  • Dacia - rumuński producent aut osobowych,
  • Alpine - francuska marka produkująca wyłącznie auta sportowe,
  • Renault Samsung Motors - południowokoreańska marka produkująca samochody osobowe,
  • Moskwicz - rosyjska marka produkująca auta osobowe.

Flagowe modele

Jednym z najbardziej rozpoznawanych i najczęściej sprzedawanych samochodów marki Renault jest drugiej generacji model Laguna. Dużą popularność zapewniło jej bogate wyposażenie, poprzez które akumulator do samochodu Renault Laguna musiał być odpowiednio dużej pojemności. Kolejnym modelem Renault, który podbił europejski rynek motoryzacyjny było Clio. Dzięki niedużemu gabarytowi oraz małemu silnikowi udało się uzyskać niskie spalanie w połączeniu z tanimi kosztami eksploatacji. Przykładem jest niewielki akumulator do Renault Clio, którego cena zakupu jest niska. Modele Renault, które również cieszyły się dużą popularnością są: Renault Espace, Renault Kangoo, Renault Megane, Renault Safrane, Renault Scenic, Renault Twingo, Renault Vel Satis, Renault Thalia.