Akumulatory do Jeep

Jeep

Jeep

Nazwa Jeep początkowo była nazwą amerykańskich samochodów terenowych, produkowanych przez firmę Willys-Overland. W 1950 roku Jeep stał się samodzielną marką samochodów terenowych. Aktualnie auta Jeep produkowane są przez firmę Chrysler, należącą do koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

Historia

Nazwa Jeep podczas drugiej wojny światowej kojarzona była z terenowym autem Willys MB. W 1950 roku Willys zastrzegł nazwę Jeep jako odrębną markę. Pierwszy cywilny model Jeepa ukazał się w 1945 roku, był to model o oznaczeniu Jeep CJ2A. W 1953 roku Willys został wykupiony przez firmę Kaisera. W 1970 roku spółka Kaiser Jeep została wykupiona przez American Motors Corporation, a po 17-tu latach firma ta została sprzedana marce Chrysler. Chrysler w połączeniu z Daimler-Benz utworzył markę Daimler Chrysler.

Technologia

Marka Jeep nie bez przyczyny zawsze łączona była z autami terenowymi. Niektóre modele Jeep’a, np. Wrangler, posiadają stały napęd na przednią oraz tylnią oś, co znacząco wpływa na możliwość zwiększenia prześwitu auta. Ze względu na montaż dodatkowego osprzętu, którego przykładem jest wyciągarka do samochodów terenowych, akumulator do samochodu Jeep musi mieć odpowiednio zwiększoną pojemność w porównaniu ze standardowym.

Popularne Modele

Najpopularniejszymi modelami Jeepa używanymi poza wojskiem są modele:

  • Jeep Grand Cherokee - to osobowy SUV, od 2014 roku produkowana jest piąta generacja. Jeepa Gand Cherokee - ze względu na dużej pojemności silniki oraz bogate wyposażenie, akumulator do Jeepa Grand Cherokee musi być dużej pojemności, aby zapewnić niezawodność.
  • Jeep Wrangler - jest to auto typowo przeznaczone do jazdy terenowej, następca legendarnego Willysa. Aktualnie produkowana jest trzecia generacja Wranglera.