Akumulatory do Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz to popularna marka niemieckich samochodów, produkowana przez grupę Daimler AG, wcześniej przez koncern Daimler-Benz potocznie zwanym jako Mercedes. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów.

Historia

Marka Mercedes-Benz powstała w wyniku fuzji dwóch przedsiębiorstw Mercedesa oraz Benza w 1926 roku. W latach 50-tych powstał jeden z najsłynniejszych sportowych modeli Mercedesa - 300 SL, który miał drzwi otwierane do góry. W wieku XX, Mercedes stał się jedną z najbardziej prestiżowych marek produkujących samochody osobowe. W latach 1953-1962 Mercedes produkował model 180 potocznie zwany pontonem. W 1972 roku powstał pierwszy Mercedes klasy S o oznaczeniu W116. W latach siedemdziesiątych powstał kultowy Mercedes W123 popularnie zwany beczką , który do dziś jest symbolem niezawodności. W latach 1982-1993 do produkcji wprowadzony został model Mercedes 190, który później zastąpiony został przez klasę C. W 1984 roku swój debiut miał model Mercedes W124, który zyskał ogromną popularność. W późniejszych latach powstał Mercedes W210 potocznie zwany okularem, a jego następca model W211 zadebiutował w roku 2002. Te modele określane są klasą E. W 1998 roku po wykupieniu większości udziałów firmy Chrysler, koncern zmienił nazwę na Daimler Chrysler. Akumulatory do Mercedesów ciężarowych od wielu lat dostarcza poznańska Centra.

Technologia

Założyciel firmy Karl Benz był jedną z najważniejszych osób w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego. Był on konstruktorem pierwszego silnika spalinowego dwusuwowego i czterosuwowego. Jest również twórcą podstawowych podzespołów w branży samochodowej jak: gaźnik, sprzęgło, świeca zapłonowa, chłodnica wodna czy skrzynia biegów. Samochody produkowane przez firmę Mercedes-Benz zawsze cieszyły się opinią niezawodnych aut, o najwyższej jakości wykonania. Mercedes jest pierwszym konstruktorem silnika diesla, co wiązało się z koniecznością dostarczenia dużej mocy rozruchowej w momencie uruchomienia silnika. Dzięki zwiększonej mocy, akumulatory do samochodu Mercedes z silnikiem diesla rozwiązały problem rozruchu silnika nawet przy niskich temperaturach otoczenia.

Aktualnie produkowane

Mercedes aktualnie ma w swojej ofercie wiele różnorodnych modeli aut, zaczynając od małych miejskich aut, a kończąc na samochodach ciężarowych. Mercedes-Benz aktualnie produkuje następujące modele: Mercedes klasa A (W176), Mercedes klasa B (W245), Mercedes klasa C (W205), Mercedes CL (C216), Mercedes CLA (C117), Mercedes CLS (C218), Mercedes klasy E (W213), Mercedes klasy G (W463), Mercedes GLS (X166), Mercedes GLA (C292), Mercedes klasy S (W222), Mercedes SL (R231), Mercedes SLK (R172), Mercedes klasy V (W447).