Akumulatory do Bertone

Bertone

Bertone

Bertone to przedsiębiorstwo pochodzące z Włoch, które zajmuje się projektowaniem aut koncepcyjnych i seryjnych. Siedziba firmy Bertone znajduje się w Turynie. Firma charakteryzuje się specyficznym stylem, wyróżniającym się pomimo współpracy z różnymi koncernami. W roku 2014 marka Bertone ogłasza koniec swojej działalności ze względu na problemy finansowe.

Historia

Firma Bertone zostaje założona w 1912 roku przez Giovanniego Bertone. Na samym początku działalności warsztat zajmował się konstruowaniem oraz naprawą bryczek. W późniejszym okresie dochodzi do współpracy z marką Fiat oraz Alfa Romeo. Prawdziwym przełomem w rozwoju firmy był okres po zakończeniu drugiej wojny światowej, kiedy to syn założyciela Nuccio Bertone przejmuje kierownictwo w firmie. Dzięki nowemu właścicielowi przedsiębiorstwo Bertone zaczęło projektować samochody dla marek takich jak Lancia, Ferrari, Volvo, Lamborghini oraz innych.

Technologia

Bertone współpracował z różnymi koncernami samochodowymi, zaczynając od prostych samochodów osobowych, które były przystępne dla zwykłych obywateli, między innymi dzięki tanim kosztom eksploatacji. Akumulator do Bertone o ubogim wyposażeniu był tani w zakupie. Jednocześnie marka zajmowała się projektowaniem samochodów luksusowych i supersportowych, przykładem takiej współpracy jest marka Ferrari. Ze względu na dużej pojemności silnik oraz bogate wyposażenie, akumulator do samochodu Bertone występującego pod logiem Ferrari musiał być odpowiednio mocny, aby zapewnić stałe źródło zasilania.