Akumulatory do Nissan

Nissan

Nissan

Firma Nissan Motors po rozpoczęciu działalności zajmowała się produkcją samochodów ciężarowych oraz samolotów. Firma została założona w 1934. Rok później z taśm produkcyjnych zjeżdżają pierwsze samochody pod morką Datsun. Dzięki eksportowi aut Nissana na rynek Australijski stały się tam bardzo popularne, biorąc nawet udział w tamtejszych rajdach samochodowych. Dzięki współpracy z korporacją Graham-Paige Motors w 1936 roku, Japończycy zdobywali wiedzę jak rozwijać technologię oraz projektować nowe auta. Przełomowym rokiem dla marki Nissan był rok 1963, w którym rozpoczęto eksport samochodów na rynek europejski. W 1989 roku Nissan utworzył markę ekskluzywnych samochodów pod nazwą Infinity, której przeznaczeniem był rynek amerykański. Ważnym krokiem dla marki Nissan okazał się okres końca lat 90-tych, w którym to część udziałów wykupił francuski koncern Renault.

Technologia E-Power

Zastosowanie technologii E-power do Nissana to innowacyjne rozwiązanie na rynku samochodów osobowych. W systemie E-Power koła napędzane są wyłącznie silnikiem elektrycznym. Energia z wydajnego akumulatora do Nissana z systemem E-power jest zasilaniem dla silnika benzynowego, silnika elektrycznego, generatora oraz inwertera. Akumulator jest jednym z najważniejszych elementów w układzie napędowym. W autach hybrydowych silnik spalinowy wspomaga pracę silnika elektrycznego w momencie jazdy z wyższą prędkością, bądź gdy stan baterii jest krytycznie niski. Silnik spalinowy w systemie E-power ma za zadanie jedynie naładować akumulator do samochodu Nissana. Ze względu na specyficzną konstrukcję, silnik elektryczny wraz z akumulatorem muszą być stosunkowo bardziej rozbudowane, ze względu na fakt, iż są to elementy odpowiadające za napęd. Zaletą zastosowania systemu E-power jest bardzo szybkie osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego, co wpływa na zwiększenie dynamiki pracy silnika. Auto jest ciche i bardziej ekonomiczne w porównaniu ze standardową hybrydą, ze względu na rzadko używany silnik spalinowy oraz brak konieczności ładowania akumulatora z zewnętrznych źródeł energii.

Popularne modele

Nissan w swojej ofercie ma samochody różnego typu, zaczynając od małych miejskich aut osobowych, aż po duże auta dostawcze. Najbardziej popularnymi samochodami oferowanymi przez Nissana są modele:

  • Nissan Micra - auto produkowane od 1982 roku, należące do grupy małych samochodów miejskich. Bazuje na płycie podłogowej Renault Clio,
  • Nissan Almera - auto klasy kompaktowej, produkowane w latach 1995-2006 roku. Zastąpił model Sunny,
  • Nissan Primera - samochód osobowy zaliczany do segmentu D, produkowany w latach 1990-2007,
  • Nissan 350 Z - sportowe auto wyprodukowane przez Nissana, występujące w nadwoziu Coupe lub Roadster,
  • Nissan Skyline - to auto sportowe klasy średniej, produkowane przez Nissan Motors od 1957 roku,
  • Nissan Qashqai – to kompaktowy crossover, oferowany przez Japońskiego producenta od 2006 roku,
  • Nissan Patrol - jest flagowym produktem Nissana z grupy aut terenowych, produkowany od 1951 roku.