Akumulatory do Hyundai

Hyundai

Hyundai

Hyundai Motor to południowokoreańskie przedsiębiorstwo założone w 1967 roku, na początku działające w branży budowlanej. W 1975 roku powstał pierwszy model Hyundai Pony, do którego produkcji wykorzystano doświadczenie inżynierów z Włoch oraz współpracę z Japońskim producentem samochodów Mitsubishi.

Rozwój

W 1991 roku inżynierowie z Hyundai’a samodzielnie opracowali czterocylindrowy silnik benzynowy, który stał się początkiem samodzielnej produkcji samochodów osobowych. Ze względu na chęć poprawy wizerunku marki Hyundai, w Stanach zjednoczonych wszystkie sprzedawane auta objęte były dziesięcioletnią gwarancją. W 2007 roku sprzedaż samochodów oferowanych przez markę Hyundai przebija czołowych producentów, od wielu lat istniejących na rynku samochodów osobowych. Koreański koncern dzięki sprzedaży niemal 4 mln egzemplarzy, przebija takie giganty jak Fiat, Chrysler, PSA czy Honda. Aktualnie samochody Hyundai’a sprzedawane są w 193 krajach, dzięki czemu jest aktualnie czwartym co do wielkości sprzedaży producentem aut osobowych na świecie. Duży wpływ na sukces firmy miała decyzja o zwiększeniu jakości oferowanych produktów.

Popularne modele

Aktualnie najbardziej popularnymi modelami Hyundaia, które najczęściej możemy spotkać na drogach, oznaczone są symbolem „i” na początku. Seria „i” dzieli się na modele:

  • Hyundai i10- jest to małe miejskie auto, zbudowane na płycie podłogowej Kii Picanto. Dzięki standardowo ubogiemu wyposażeniu, akumulator do Hyundaia i10 nie musi dysponować dużą mocą.
  • Hyundai i20- to samochód osobowy segmentu B. Zaprezentowany w 2008 roku na targach motoryzacyjnych w Paryżu.
  • Hyundai i30- jest autem kompaktowym, produkowanym przez Hyundai Motor Company. Zbudowany na podzespołach Kii Cee’d, Hyundai i30 w 2007 roku otrzymał nagrodę Car of the Year.
  • Hyundai i40- to samochód osobowy klasy średniej. Jest najbardziej luksusowym modelem z serii „i”. Dzięki takim udogodnieniom, jak podgrzewana tylna kanapa, zaawansowany system nagłośnienia z Infinity czy podgrzewane koło kierownicy sprawia, że akumulator do samochodu Hyundai i40 musi posiadać odpowiednio dużą pojemność, w celu zapewnienia ciągłości zasilania energią elektryczną.

Obecnie produkowane

Hyundai w swojej ofercie ma aż 20 aut produkowanych seryjnie. Ze względu na duży popyt na auta typu SUV/Crossover, Huyndai oferuje kilka propozycji z tej grupy. Przykładem są modele ix20, ix35, ix55, Santa Fe czy Tuscon. Innymi produkowanymi modelami przez Hyundaia są: Accent, Elantra, Eon, Grandeur czy Sonata.