Akumulatory SIX-ON

Akumulatory motocyklowe SIX-ON

SIX-ON (znany również jako 6-ON), to producent rozruchowych akumulatorów bezobsługowych, wykorzystywanych w motocyklach, skuterach i quadach. Producent SIX-ON słynie z tanich części zamiennych do motocykli użytku amatorskiego. Części zamienne tego producenta dostępne są na terenie takich krajów jak Polska, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania. Dystrybutorem części (w tym akumulatorów) na terenie Polski jest Larsson Polska.

Akumulatory SIX-ON cechuje wydłużona żywotność oraz znacznie większa wydajność, porównując z produktami innych producentów w konkurencyjnych cenach. Dotyczy to zarówno rozruchu na ciepłym, jak i zimnym silniku. Bezobsługowe akumulatory 6-ON zamknięte są w szczelnych obudowach, odpornych na wstrząsy. Zdecydowaną większość oferty producenta stanowią akumulatory sucho-ładowane, czyli takie do których elektrolit należy wlać samodzielnie. Po uzupełnieniu kwasu, wlewy zamyka się szczelną pokrywką. Raz uzupełniony w elektrolit akumulator, nie wymaga ponownych interwencji ze strony kierowcy. Pojemnik z elektrolitem w odpowiedniej ilości dołączany jest do zestawu z baterią.

Akumulatory motocyklowe SIX-ON o napięciu 12V zbierają same pozytywne opinie wśród kierowców, głównie za wysoką jakość akumulatorów w bardzo niskich cenach. Kolejne plusy marka zbiera za żywotność oraz zgodność parametrów podanych na etykiecie z realnymi parametrami baterii.

Akumulatory 6-ON stosuje się jako zamienniki akumulatorów takich marek jak Yuasa, Varta, GS, FB czy Exide.