Akumulatory do Subaru

Subaru

Subaru

Subaru to Japońska marka, produkująca samochody osobowe założona w 1953 roku, należąca częściowo do Toyota Motor Corporation.

Historia

Pierwszym samochodem Subaru, który zjechał z linii produkcyjnej był model P-1, w późniejszych latach sygnowany oznaczeniem 1500. Przełomowy okazał się rok 1971, w którym to wypuszczono na rynek model Leone z pierwszym napędem na obie osie. Napęd w pojazdach dwuosiowych różni się od napędu 4x4 tym, że może mieć dynamiczne rozłożenie mocy. Samochody z napędem 4x4 mają taki sam rozkład mocy na wszystkie 4 koła. Rok 1992 to premiera, jak się później okazało, kultowej Subaru Imprezy. Był to model często wykorzystywany do udziały w rajdach, ze względu na wydajny silnik pracujący w układzie boxer oraz standardowy napęd na obie osie. Wprowadzony w 1997 roku model Forester zmienił sposób spojrzenia na samochody terenowe. Jednocześnie wyglądając jak podwyższone luksusowe kombi, świetnie sprawdza się w trudnych warunkach jazdy jako auto terenowe. W 2009 roku przedstawiono luksusowy model Legacy, w którym postawiono na funkcjonalność oraz elegancję.

Technologia

Jednym z największych osiągnięć technologicznych było wprowadzenie do produkcji seryjnej, turbodoładowanych silników typu boxer, wykorzystywanych między innymi w Subaru Impreza WRX. Marka słynie również z zastosowania w seryjnej produkcji napędu na obie osie. Nacisk na ekologię w Subaru przejawia się zastosowaniem komponentów, które można wykorzystać do recyklingu. Dodatkowym aspektem w kwestii ekologii jest zastosowanie systemu Start-Stop. Akumulator do samochodu Subaru wyposażonego w ten system, musi być przystosowany do pracy w specyficznych warunkach.

Produkowane modele

Subaru aktualnie produkuje 9 modeli samochodów osobowych, najbardziej popularne są modele:

  • Subaru Legacy - to auto klasy średniej, produkowane od 1989 roku. Charakterystyczną cechą tego modelu jest bogate wyposażenie. Akumulator do subaru Legacy musi posiadać odpowiednio dużą pojemność, aby zapewnić stały dopływ energii elektrycznej. Od 2014 roku produkowana jest szósta generacja modelu Legacy.
  • Subaru Impreza - kompaktowe auto produkowane przez Japońskiego producenta od 1993 roku, o sportowym uosobieniu. To pierwszy model samochodu produkowanego seryjnie z napędem na cztery koła.
  • Subaru Forester - samochód typu SUV, produkowany od 1997 roku. Aktualnie produkowana jest czwarta generacja Subaru Forestera.
  • Subaru Outback - to auto klasy średniej bazujące na modelu Legacy, produkowane od 1995 roku. Od 2015 roku produkowana jest piąta generacja, która klasyfikuje się do kategorii Crossover.