Akumulatory do Honda

Honda

Honda

Honda Motor Company to Japońskie przedsiębiorstwo produkujące samochody, motory, skutery, silniki, samoloty oraz maszyny rolnicze i budowlane. Główna siedziba firmy Honda znajduje się w Tokio. Zakłady produkcyjne umieszczone są w 30-tu różnych krajach, a europejska siedziba Hondy znajduje się w Slogh, leżącym w Wielkiej Brytanii.

Historia

Założycielem koncernu Honda jest Soichiro Honda, który od zawsze był pasjonatem motoryzacji. Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez firmę Honda w 1953 roku było niewielkie auto dostawcze, o oznaczeniu T360. Kolejnym etapem rozwoju firmy było zaprezentowanie modeli S360 oraz S500 na targach motoryzacyjnych w Tokyo. Marka Honda jest jednym z niewielu Japońskich producentów samochodów oraz motocykli, które pracują całkowicie niezależnie. Na początku działalności dystrybucja samochodów Hondy obejmowała rynek Stanów Zjednoczonych. Dzięki wielkiemu sukcesowi, jaki odniosła Honda Civic w 1972 roku, sprzedaż została rozszerzona również na rynek europejski. W 1978 roku powstał sportowy model Hondy o nazwie Prelude. Honda utworzyła markę Acura, która była bardziej luksusową odmianą Hondy, sprzedawaną wyłącznie w Stanach Zjednoczonych oraz Hong-Kongu.

Technologia

W 1999 roku Honda wprowadza pierwszy pojazd hybrydowy do seryjnej produkcji. Dodatkowy akumulator do samochodu Hondy Insight wraz z silnikiem elektrycznym pozwolił na ograniczenia spalania do 3-4 litrów benzyny na przejechane 100km. Innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym przez Hondę jest używanie wodorowych ogniw paliwowych, dzięki którym produktami ubocznymi są wyłącznie ciepło i woda.

Produkty Honda

Honda w swojej ofercie ma zarówno samochody osobowe, motocykle, jak i inne maszyny. Pod marką Honda możemy spotkać agregaty prądotwórcze, silniki czy ciągniki. Ze względu na szeroką gamę oferowanych produktów, Honda może zaoferować również kosiarki spalinowe. Najszybszym modelem kosiarki spalinowej Hondy jest model Mean Power. Honda nawet do odśnieżarek spalinowych stosuje silniki hybrydowe. Dodatkowy akumulator do Hondy sprawia, że odśnieżarka spalinowa staje się bardziej ekonomiczna i przyjazna środowisku.

Produkowane modele

Aktualnie Honda produkuje auta osobowe w różnych klasach. Zaczynając od małych miejskich aut typu Honda Civic czy City, które charakteryzują się małym rozmiarem oraz niskimi kosztami eksploatacji. Auta klasy średniej, takie jak Honda Accord bądź Legend, są to limuzyny o większych pojemnościach, mające cechować się wygodą i niezawodnością. Honda kładąc duży nacisk na ekologię oraz ekonomię, w swojej ofercie ma duży wybór aut, wykorzystujących napędy hybrydowe typu Honda Insight czy CR-Z.