Akumulator do Honda Prelude

Jaki akumulator do Honda Prelude? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Honda Prelude od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Honda Prelude

Honda Prelude to sportowe coupe z segmentu G, produkowane w latach 1978-2001. Premiera I odsłony modelu miała miejsce 24 listopada 1978 roku. Podstawą do zbudowania modelu Prelude SN I była Honda Civiv II generacji. Samochód ten na rynku światowym dostępny był w wersji coupe, zaś na rynku japońskim dostępna była również wersja cabrio. Pod maską Hondy Prelude I znajdowała się jedna z dwóch jednostek napędowych - silnik 1.6 l o mocy 80 KM lub silnik 1.8 l o mocy 90 KM. Łącznie sprzedano zaledwie 171 tys. sztuk tego modelu.

Największym sukcesem okazała się Honda Prelude II generacji, która sprzedana została w 336 tys. egzemplarzach. Auto zbudowane zostało całkowicie od nowa, na nowej platformie podwozia. Jak na auto sportowe przystało, pod maską znalazły się mocne jednostki napędowe, gdzie największą moc oferował silnik benzynowy B20A 2.0 l, o mocy 160 KM. Każdy kolejny model odnosił coraz mniejszy sukces. Prelude 3 trafiła do 160 tys. odbiorców, a Prelude 4 tylko do 98 tys. nabywców. Największą porażką sprzedażową okazał się model Honda Prelude 5, sprzedany w zaledwie 58 tys. egzemplarzy. Łącznie sprzedano ponad 825 tys. egzemplarzy tego auta.