Akumulatory do Honda Legend

Jaki akumulator do Honda Legend? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Honda Legend od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Honda Legend

Honda Legend to samochód osobowy klasy średniej-wyższej, produkowanych od 1985 roku. Produkcja tego modelu została przerwana w 2012 roku, jednak trzy lata później w 2015 roku wznowiono produkcję, w efekcie czego światło dzienne ujrzała V generacja Hondy Legend. Na terenie Standów Zjednoczonych model ten sprzedawany jest jako Acura Legend. Pierwsza generacja modelu oparta została o Hondę Accord III generacji, przy współpracy z brytyjskim koncernem Austin Rover Group. Legend I to pierwsze auto pod szyldem marki Honda, wyposażone w poduszkę powietrzną, system ABS, system kontroli trakcji oraz napinacze pasów bezpieczeństwa. Był to również pierwszy pojazd napędzany silnikiem V6.

Honda Legend od zawsze królowała jako limuzyna osobowa, oferująca bogate wyposażenie i mocny silnik pod maską. Najlepszym tego przykładem jest IV odsłona Hondy Legend, produkowana w latach 2004-2012, napędzana poprzez silnik benzynowy V6 3.7 VTEC o mocy 300 KM. Silnik tej pojemności generował dużą moc, co miało również wpływ na odpowiednio wysokie spalanie. Honda Legend V generacji (znana również jako Honda RLX), dostępna jest tylko i wyłącznie na rynku japońskim.