Akumulatory do Honda HR-V

Jaki akumulator do Honda HR-V? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Honda HR-V od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Honda HR-V

Honda HR-V to mały, miejski SUV typu crossover, produkowany w latach 1999-2006 oraz ponownie po roku 2014. Pierwowzorem do stworzenia I generacji HR-V był koncepcyjny model o symbolu J-WJ, zaprezentowany podczas targów w Tokio w 1997 roku. W pierwszym okresie Honda HR-V dostępna była tylko i wyłącznie w wersji trzydrzwiowej. Po roku 2000 w sprzedaży dostępna była również wersja Long, oferująca nadwozie 5D. W 2001 roku przeprowadzono face lifting, który delikatnie poprawił wygląd przedniej części auta, jednak zmiany te nie wprowadziły nic rewolucyjnego w opinii kierowców.

Model Honda HR-V był jednym z pierwszych seryjnie produkowanych na masową skalę crossoverów miejskich. Na chwilę obecną dostępna jest druga generacja modelu, oznaczona symbolem HR-V II. Produkcja nowej generacji pojazdu ruszyła w 2014 roku. Auto oprócz nazwy nie ma praktycznie nic wspólnego ze swoim poprzednikiem. II generacja HR-V zaprojektowana została całkowicie od nowa, w efekcie czego otrzymaliśmy crossovera o świetnej stylistyce, z napędem 4x4 i ekonomiczną jednostką napędową. Pod maską Hondy HR-V II znaleźć można silniki benzynowe o pojemności 1.5, 1.6 i 1.8 l, oraz silnik diesla o pojemności 1.6 l iDTEC. Dzięki takim jednostkom auto dynamicznie porusza się po mieście, utrzymując spalanie na niskim poziomie.