Akumulatory do Honda CR-V

Jaki akumulator do Honda CR-V? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Honda CR-V od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Honda CR-V

Honda CR-V to samochód osobowy klasy średniej typu SUV (segment D), produkowany od 1995 roku. Pierwotnie CR-V zaliczane było do klasy aut kompaktowych (SUV segment C, do 2011 roku). Dotychczas Honda CR-V crossover wydana została w pięciu generacjach. Najnowszy model CR-V IV na rynku pojawił się w 2016 roku, jednak sprzedaż w Europie ruszyła dopiero w 2018 roku. Nazwa modelu, a raczej jego skrót, tłumaczony jest na dwa sposoby - Compact Recreational Vehicle (Kompaktowy Samochód Turystyczny) lub Comfort Runabout Vehicle (Komfortowy Mały Samochód).

Podstawą do zbudowania pierwszej generacji Hondy CR-V był Civic VI. Była to, najprościej mówiąc, terenowa wersja Civica. Nadwozie produkowanego obecnie modelu Honda CR-V piątej generacji zaprojektowane zostało praktycznie całkowicie od nowa. Samochód otrzymał nowy design nadwozia, zaprojektowaną na nowo deskę rozdzielczą z ekranem dotykowym oraz atrapę chłodnicy, automatycznie otwierającą i zamykającą się, co w efekcie poprawia aerodynamikę pojazdu. Najnowszy model dostępny jest również w wersji z silnikiem hybrydowym.