Akumulator do Honda Jazz

Jaki akumulator do Honda Jazz? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Honda Jazz od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Honda Jazz

Honda Jazz to kompaktowy samochód miejski, produkowany od 1981 roku. Produkcja modelu Jazz ruszyła w 1981 roku i trwała pod tą nazwą jedynie do 1986 roku. Po tym czasie na rzecz Hondy Jazz zaczęto używać nazwy Honda Fit. Po 2001 roku powrócono do pierwotnej nazwy, co zbiegło się z datą premiery modelu Fit, który stanowił odrębną serię samochodów. Auto to zaliczane jest do segmentu B, samochodów osobowych. W 2013 roku odbyła się premiera Hondy Jazz III generacji. Za pierwszą generację modelu uznaje się Hondę Jazz I wypuszczoną na rynek w 2001 roku.

Nazwa Honda Jazz funkcjonuje głównie w Europie. Na terenie Japonii i USA w dalszym ciągu model ten oferowany jest jako Honda Fit. Samochód ten stanowi klasyczne uzupełnienie oferty motoryzacyjnej Hondy, kierując to auto do osób poruszających się głównie po mieście. W najnowszej odsłonie modelu, pod maską znajdziemy silniki o pojemości 1.3 oraz 1.5 l, oferujące moc od 102 do 135 KM. Zastosowanie takich jednostek napędowych pozwala znacząco obniżyć spalanie.