Akumulatory do Alpina

Akmulatory do marki Alpina

Alpina

Alpina Burkard Bovensiepen GmbH, to firma założona w 1965 roku przez Burkarda Bovensiepena w Bawarii. Alpina zajmuje się tuningowaniem samochodów marki BMW. Auta Alpiny można kupić w salonach BMW. Samochody tuningowane przez Alpinę różnią się od standardowych modeli nie tylko wyglądem zewnętrznym oraz wewnętrznym. Modyfikacji podlega również silnik oraz cały jego osprzęt, w celu osiągnięcia lepszych osiągów. Każde z aut po modyfikacji przez firmę Alpina zostaje oznaczone specjalną metalową płytką, co świadczy o oryginalności modelu. W porównaniu do standardowych modeli BMW, samochody po tuningu mają bogatsze wyposażenie oraz zwiększoną wydajność silnika. Ze względu na duże zapotrzebowanie energii elektrycznej, akumulator do samochodu Alpina musi posiadać odpowiednio dużą pojemność.

Technologia

Firma Alpina opracowała innowacyjne rozwiązanie mechanicznego wtrysku przepustnicy na cylinder. Już w 1990 roku Alpina zastosowała takie elementy wyposażenia jak:

  • elektroniczne regulacje foteli z funkcją pamięci,
  • system antywłamaniowy,
  • skórzana tapicerka,
  • cyfrowe wskaźniki temperatury oleju,
  • dwustrefowa klimatyzacja.

Ze względu na tak duże obciążenie dla instalacji elektrycznej, akumulator do Alpiny musi być tak dużej pojemności, aby zapewnić ciągłość dostarczania impulsów elektrycznych.