Akumulatory do Daewoo

Daewoo

Daewoo

Daewoo to południowo Koreańskie przedsiębiorstwo, zajmujące się wieloma gałęziami przemysłu. Koncern GM Daewoo zajmował się produkcją samochodów początkowo produkowanych jedynie w Korei. Poprzez połączenie się FSO Polska, duża część samochodów pod marką Daewoo została produkowana w Polsce. Poprzez współpracę z GM Motors, Daewoo wypuściło na podbój rynku europejskiego model Espero oraz Nexia. Później uzupełniono ofertę modelami Lanos, Nubira oraz Leganza. Na samym końcu wprowadzono prawdziwy hit sprzedaży Daewoo Matiz, który zawojował w szczególności rynek włoski.

Produkowane modele

Produkowane modele podzielone były na produkcję i sprzedaż w zależności od fabryki:

Daewoo Motor Polska w Lublinie produkowana była:

  • Daewoo Nexia- samochód klasy kompaktowej, później produkowany tylko przez GM Uzbekistan, aż do 2016 roku. Ze względu na bogate wyposażenie akumulator do samochodu Daewoo Nexia musiał być odpowiednio pojemny.
  • Daewoo-FSO w Warszawie produkowało modele:
  • Daewoo Espero- samochód osobowy klasy średniej, bazujący na rozwiązaniach Opla Ascony,
  • Daewoo Matiz- to mały pojazd jednobryłowy, w Polce produkowany w jednej wersji silnikowej. Po upadku GM Daewoo produkowany został pod nazwą FSO Matiz,
  • Daewoo Nubira- to samochód osobowy klasy średniej produkowany od roku 1997. Na pierwsze wyposażenie montowane akumulatory do Daewoo Nubiry były marki Centra,
  • Daewoo Lanos- kompaktowy samochód osobowy produkowany w latach 1997-2002,
  • Daewoo Leganza- to auto klasy Premium oferowane przez GM Daewoo.

Technologia

GM Daewoo ze względu na przynależność do dużej grupy motoryzacyjnej, jaką jest do tej pory GM Motors, mogło korzystać z technologii innych marek. Ze względu na nacisk związany ze zbudowaniem aut osobowych o ograniczonym budżecie, auta marki Daewoo nie należały do czołówki europejskich producentów pod względem wyposażenia i wykonania. Jedynym wyjątkiem jest najlepiej wyposażony model klasy Premium, utworzony przez Daewoo o nazwie Leganza.