Akumulatory do Opel

Opel

Opel

Opel to przedsiębiorstwo założone w 1862 roku, zajmujące się produkcją aut osobowych oraz dostawczych. Od 2017 roku Opel należy do koncernu PSA.

Historia

Na początku istnienia firmy, Opel zajmował się w pierwszej kolejności produkcją maszyn do szycia, później produkowano rowery. W 1899 roku wyprodukowany został pierwszy samochód osobowy o nazwie System Lutzmann, przy współpracy z producentem podwozi. Przełomowym rokiem dla Opla był rok 1929, kiedy współudziałowcem zostaje amerykański koncern General Motors. W 2017 roku Opla oraz powiązaną z nim markę Vauxhall, w całości wykupuje francuski koncern PSA.

Technologia

Opel wprowadzając na rynek samochody osobowe o niskiej masie własnej, o opływowych kształtach oraz oszczędnych silnikach, spowodowały radykalne ograniczenie spalanego paliwa. Przykładem takiego modelu był Opel Kadett. Z końcem lat 90-tych Opel jako standardowe wyposażenie stosuje katalizator wraz z czujnikiem kontroli spalin. Akumulator do samochodu Opel musiał zapewnić stały dostęp energii elektrycznej, ze względu na wprowadzenie poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera. Od 1995 roku każde auto opuszczające fabrykę Opla było wyposażone w poduszki powietrzne.

Hybrydowy Opel

Opel idąc wraz z postępem na rynku motoryzacyjnym, wprowadza do sprzedaży model Amper. Jest to hybryda posiadająca silnik spalinowy oraz elektryczny. Akumulator do Opla Amper jest na tyle duży, że pozwala na osiągnięcie średniego spalania na poziomie 1,6l/100km według danych producenta. Silnik spalinowy pracuje tylko w specjalnych trybach pracy (górski) lub w momencie niskiego stanu naładowania akumulatora.

Produkowane modele

Opel aktualnie produkuje następujące modele samochodów:

  • Opel Corsa - auto osobowe klasy miejskiej produkowane od 1982 roku,
  • Opel Astra - samochód kompaktowy aktualnie produkowany jako V generacja,
  • Opel Insignia - to samochód osobowy produkowany od 2008 roku, zaliczany do klasy średniej,
  • Opel Mokka - jest przedstawicielem grupy crossoverów segmentu B, produkowany od 2012 roku,
  • Opel Combo - auto dostawczo-osobowe produkowane od 1994 roku,
  • Opel Movano - samochód należący do rodziny dużych aut dostawczych, produkowany od 1998 roku. Od 2010 roku produkowana jest II generacja Opla Movano.
  • Opel Vivaro - samochód dostawczo-osobowy, produkowany od 2001 roku przy współpracy z francuską firmą Renault,
  • Opel Zafira - samochód osobowy należący do grupy minivan, oparty na płycie podłogowej modelu Astra.