Akumulatory do Opel Calibra

Jaki akumulator do Opel Calibra? Poniżej znajdziesz wszystkie generacje tego modelu uszeregowane według rodzaju nadwozia i lat produkcji. Po wybraniu generacji, dopasuj pojemności wersję silnikową (benzyna/diesel) oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepsze akumulatory do Opel Calibra od sprawdzonych producentów w najniższych cenach.

Opel Calibra

Opel Calibra to sportowy samochód osobowy o nadwoziu copue, produkowany w latach 1989–1997 przez amerykański koncern samochodowy Opel. Model Calibra wyprodukowany został na płycie podłogowej Opla Vectry, stając się jednocześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych samochodów sportowych klasy G na początku lat 90-tych. Sportowa wersja Opla Vectry A wyposażona była w 2.0 litrowy silnik benzynowy, oferujący moc 115 KM. Cechą charakterystyczną tego modelu były wąskie reflektory świateł przednich, sporych rozmiarów reflektory tylne oraz drzwi, otwierane wraz z szybą bez obramowania.

W 1992 roku Opel Calibra doczekał się mocniejszego, turbodoładowanego silnika benzynowego o mocy 204 KM, 6-biegowej ręcznej skrzyni biegów oraz napędu 4x4. Face lifting Calibry odbył się w 1994 roku, jednak nie wprowadził on tylu poprawek, ilu oczekiwali potencjalni nabywcy. Lifting zmienił położenie emblematu z dotychczasowej maski na osłonę chłodnicy. W 1994 roku pod maską zawitały 2 nowe silniki. Pierwszy z nich to niezawodny silnik EcoTec 2.0 16V o mocy 136 KM, cechujący się niższą emisją spalin od poprzednika. Drugim silnikiem montowanym w Oplach Calibra był 2.5 litrowy silnik EcoTec V6 24V o mocy 170 KM.

Opla Calibrę wyróżniała nie tylko mocna jednostka napędowa, ale także bogate (jak na tamte lata) wyposażenie. W standardzie kierowcy otrzymali centralny zamek, ABS, elektrycznie, podgrzewane lusterka oraz bogaty system audio. Największą wadą Calibry była niewątpliwie karoseria, którą wraz z biegiem czasu pokrywały coraz większe płaty korozji.